Станом на 18 травня, на платформі «Соціально активний громадянин» зареєстровано 48 петицій одеситів. За кількістю зібраних підписів лідирує петиція «Розвиток мережі велодоріжок в Одесі», яку подав Петро Обухов. За розгляд даної петиції вже висловилися 295 одеситів. Детальніше — далі.
В Одесі в появою інтернет-платформи «Соціально активний громадянин» одесити та громадські організації почали активно пропонувати соціальні проекти, спрямовані на вирішення міських проблем. У Прес-центрі «Одесит» представили перші пропозиції, які за результатами розгляду фахівців мерії винесуть на громадське голосування.
Андрій Сиваш, директор департаменту інформації ОМР
Сейчас публичных 8 проектов, это те проекты, которые прошли заключение департамента экономического развития и переданы на следующий этап, когда профильный департамент дает свое заключение. 17 проектов сейчас департамент экономического развития передал на доработку, поступают новые проекты. В целом по базе данных, я могу сказать, что жители города сейчас редактируют 68 проектов. Но, будут ли они в полном объеме поданы или это жители города просто тестируют систему — я здесь не могу быть уверен.
За місяць існування «Громадського бюджету», часто стикалися з нюансами з приводу складної реєстрації на інтернет-платформі. На прес-конференції відзначили, що така процедура необхідна для того, щоб рішення про впровадження того чи іншого проекту в реальність могли приймати виключно одесити.
Андрій Сиваш, директор департаменту інформації ОМР
Такая процедура нужна, чтобы мы четко понимали, что ваши голоса — это жители города, это люди, прописанные в этом городе, потому что, переключусь на другое направление по петициям, сейчас анализируем голоса и вы в этом разделе увидите, что ряд голосов мы заблокируем в ближайшие несколько недель и будет указана причина. Почему? Потому что люди зарегистрировались, подали весь комплект своих документов, в плане паспорта, но они находятся в Одессе, а прописаны в области или в другой области. Соответственно, они не являются членами территориальной громады.
Крім того, муніципалітет проводив навчання, як користуватися платформою, роз’яснюючи всі нюанси подачі і оформлення документів для громадських організацій. Також протягом 45 днів, під час подачі проектів, в Одесі буде проходити цикл заходів, спрямованих на інформування жителів міста про те, як правильно подавати проекти, а також просто обговорення ідей. Результатом таких зустрічей стануть завершені проекти, які будуть подані в цю систему.