Саме одеські вчителі та школярі, першими в Україні, стали використовувати систему Електронного підручника. 15 червня міністр освіти и науки України, Лілія Гриневич, завітала до гімназії №2, щоб подивитись, як використовують цю унікальну систему, спроможну змінити усю систему української освіти. Тепер вже не можна сказати, що дитина з гаджетом в руках витрачає свій час даремно — на планшеті у неї знаходиться вся шкільна програма.
Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України
Тому, те що ви зробили в Одесі, те що відбувається в Одеській області з приводу дистанційного навчання, це є надзвичайно важлива цікава регіональна практика, яка я думаю цінна для того, щоб поширити її на всю Україну.
Будь-який урок, набуває ігрову складову, використовується візуалізація та інтерактивні дошки. Поки що підручник випробували тільки 7 класи, проте поступово кожен школяр зможе відчути переваги сучасної освіти. До речі, за допомогою такого підручника, батьки зможуть досить легко зрозуміти скільки часу витрачає їх дитина на навчання.
Сергій Вегерчук, директор гімназії №2
Аналітика — такий розділ, коли батьки можуть відкрити і подивитися, а чи користувався підручником. Завжди наші діти говорять: «Я все зробив, я все виконав!» А тепер відкривається сторіночка, аналітика і мам з любого електронного носія може подивитися відкривав ти цей підручник, не відкривав і так далі і так далі.
Електронний підручник має багато очевидних переваг: діти не носять у портфелі важкі книжки, батьки економлять свої гроші, а усе необхідне для навчання знаходиться в одному пристрої.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
Мы готовились, готовились к этому проекту давно, фактически 2 года. Мы изучали возможности, потребности. Технический прогресс, дети развиваются, всё больше можно увидеть ребенка, а фактически уже не увидишь ребенка без какого-то гаджета. Они это понимают с рождением. 90 гривен — плата в год за пользование абсолютно всеми учебниками. Если мы возьмем любую печатную версию, стоимость учебника в среднем 60-70 гривен. Одного учебника. Приятно, что Одесса — первый город в Украине, который решился на это.
Електронний підручник — це можливість зробити за секунду те, на що раніше витрачалися цілі уроки. Вчителі Одеси та Одеської області не бояться нововведень і з задоволенням вживають таку систему. Адже головне, щоб дітям подобався навчальний процес, а уроки не здавалися нудними.
Катерина Шевченко, вчитель біології
Столько лет работаю, а в последнее время они сами столько приносят материала, столько работают с электронным учебником, делают сами проекты, что иногда даже мне не оставляют времени, чтобы им объяснять.
Марія Варна, кореспондент
Сьогодні одеські школи дійсно можуть називатись школами 21 століття. Залишаються в минулому класичні паперові підручники, крейда перетворюється на маркер, а дошка стає інтерактивною. Навіть звичайний смартфон — це не дитяча іграшка, а пристрій для того, щоб отримувати знання.
Електронний підручник — це безумовно крок вперед і спосіб зробити навчальний процес більш приємним і цікавим для кожної дитини. Можливість отримувати яскравий інтерактивний матеріал і найбільш актуальну інформацію — це допоможе дітям любити навчання. Заради майбутніх успіхів своїх учнів вчителі використовують технології и змінюють систему освіти, ідучи в ногу з часом. А саме електронний підручник відкриває новий світ для сучасних дітей, які повинні ходити до сучасних шкіл.