Вдосконалення методів роботи телефонних шахраїв
Сьогодні українці стаюсь все менш наївними — а тому телефонним шахраям доводиться вдосконалювати методи своєї роботи. Як і раніше, майже 94% дзвінків — з банку: зловмисники продовжують використовувати легенди про заблоковані банківські картки, необхідність їх перереєструвати, підозрілі операції та платежі, що надійшли на рахунок. Але тепер використовують і нові причини дзвінку: вас можуть попросити оцінити банківське обслуговування чи запропонувати зареєструватись в інтернет-банкінгу. Сьогодні шахраям навіть не обов’язково дзвонити: вони можуть те ж саме робити через смс-повідомлення. Також використовується схема двох дзвінків, коли спочатку дзвонить, наприклад, працівник фонду, а потім же — робітник банку. Жертву навіть можуть запросити підійти до банкомату, пообіцявши, що там вона отримає якийсь переказ чи надбавку до пенсії.
Що слід знати: як запобігти шахрайству
Тож як зрозуміти, що вам зателефонував шахрай? В першу чергу запам’ятайте: банк не буде просити вас назвати конфіденційні дані картки. Термін її дії, цифри коду безпеки на зворотному боці, пароль з банківського смс-повідомлення — це все цікавить лише шахраїв. Якщо вам кажуть про переказ грошей від фонду чи блокування вашої картки Службою безпеки України — знайдіть офіційний телефон закладу і зателефонуйте безпосередньо туди. Встановіть ліміти на операції картки в інтернеті та підключіть функцію смс-інформування про всі операції за участі вашої картки. А якщо ви зрозуміли, що видали секретну інформацію шахраям, негайно блокуйте картку і повідомляйте про випадок кіберполіції.
Електронні платежі. Карткові розрахунки
З 1 жовтня 2016 року до 30 вересня 2017 року в Україні за підтримки Державного департаменту США діє Національна програма сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків, яка координується Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем ЄМА. Програма передбачає комплекс заходів, які спрямовані на підвищення обізнаності громадян України щодо цієї теми, удосконалення кримінального законодавства України, вдосконалення взаємодії між банками, патрульною поліцією, кіберполіцією і слідством при розслідуванні та протидії злочинам із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах. Крім того, в рамках Програми проводяться соціологічні дослідження, розробляються інформаційні матеріали, створюються міжвідомчі робочі групи тощо.