В Одеському історико-краєзнавчому музеї відбулась презентація навчального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», створеного Канадським Музеєм Прав Людини у співпраці з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору». Подробиці у наших кореспондентів.
В залі Одеського історико-краєзнавчого музею показали 13-хвилинний документальний фільм, створений Канадським Музеєм Прав Людини у співпраці з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору». В фільмі досліджено впливи масової інформації на подолання мовчання навколо порушень прав людини. Та піднімаються важливі питання: якими є роль і обов’язки ЗМІ у формуванні громадської думки щодо порушень прав людини? Що ми можемо зробити, як особистості, як спільноти, як нації, для гарантування того, що геноциди, такі як Голодомор, ніколи не повторяться?
Юрій Слюсар, заст. директора історико-краєзнавчого музею
йдеться і на цьомнаголошують автори про те. щоякий мають вплив засоби масової інформації у справі висвітлення подій.можна бути аполегетом тоталітарної влади. можна бути людиною, яка їй протистоїть. розповідає правду про ті чи інші події.про знущання над громодянином.
Сюжетна лінія зосереджується на міжнародній пресі, яка публікувала інформацію про Голодомор. Центральним напрямком є боротьба мас-медіа: Уолтера Дюранті, який симпатизував політиці Сталіна та заперечував факт масового вбивства українців в 1930-х роках, і журналістів Гарета Джонса та Малькольма Маггеріджа, які намагалися донести правду.
Ярослава Резнікова, заст. начальника управління культури ООДА
нажаль нових джерел не зявиться. ті людиҐ. які пережили голодомор померли.якщо не встигли зняти свідчиненняҐ. то ми не зможемо їх дати. маємо використовувати то що є на сьогодні. Україна підключилася. були створені і з вашою допомогою книги пам’яті жертв голодомору. робила багато для збереження памяті українська діаспора.зокрема в ґканаді, Америці
Кінострічка орієнтована на шкільну аудиторію і рекомендована до використання під час уроків історії, правознавства. Після показу відбулось обговорення фільму. Присутні-представники шкіл, музеїв та бібліотек районних центрів одеської області одержали диски та обмінялися своїми думками про те, яке велике значення в вихованні підростаючого покоління мають подібні фільми, щоб зберегти пам’ять про складні сторінки нашої історії.