Слон, тюлень, шилоклюв, баклан, морячок з папугою… Відтепер ці яскраві настінні малюнки прикрашатимуть будинки Одеси. Стінописи намальовані відомими закордонними художниками-муралістами, які до цього працювали в Києві. В рамках проекту «Одессаріум вони створили в цілому сім мурАлів на екологічні і соціальні теми.   Ідея прикрашати таким чином місто і розробити новий туристичний маршрут була підтримана міською владою. Мер Одеси Геннадій Труханов оцінив велику працю майстрів настінного живопису, особисто поспілкувавшись з художницею, яка закінчує мурал на вулиці Сегедцькій,5.

  На перехресті вулиці Сегедцької та Лунного провулку, на стіні будинку номер 5 тепер живе бувалий моряк з папугою на плечі. Це один з поки що семи муралів, які прикрашають наше місто. Треба зазначити, що популярний нині напрямок арт стріту не лише радує око мешканців будинків, чиї вікна виходять на мурал, а й  приваблюють туристів. Сьогодні за допомогою відомих закордонних художників ми створюємо нові туристичні маршрути, підкреслив Одеський міський голова Геннадій Труханов.

   Геннадій Труханов, Одеський міський голова

пригласили очень ради Нью-Йорк, Маями, Великобритания откликнулись  муралисты, мастера, приехали в Одессу. В двойне приятно, отказались от гонорара. о нашем городе знают, Любят 1.57…2.07 мы планируем закончить этот сезон, тк холода. будем подготавливать плоскости, места. особой подготовки не нужно. это также радует, потому что муралисты говорят, что работают с тем материалом который есть 

Чотири повних робочих дні під відкритим небом, в будь-яку погоду, на висоті 5-ти-поверхового будинку. Більш ніж 10 літрів фасадної барви, балончики — своєрідний мікс матеріалів використовувала художник з Лондона з українським корінням Анастасія Білоус. Вона вперше приїхала до Одеси. До цього малювала мурали в Києві. На рахунку художниці це третій великий стінопис.

 Анастасія Білоус, художник (м. Лондон)

 Одесса- известній старий большой порт, замечательний город морской. пожилой моряк. хотела передать взгляд его, которій повидал мир. он привез себе товарища из заморских стран. символ Одессі для меня, как приезжего.

Мурали можна побачити і на Французькому бульварі, і спуску Марінеско. наприклад на вулиці Тираспольскій, 18 і 32 поселилися два стінописи. Художники Мата Руда з Нью-Йорку та Ернесто Маранє з Майамі намалювали шилоклюва — мешканця одеських заповідників і квітучого слона. Попереду у авторів проекту «Одессаріум» запросити нових художників, щоб до холодів відкрити ще декілька муралів. А потім навесні продовжити цю роботу, щоб наздогнати та перегнати Київ, який на сьогодні налічує близько 150 настінних картин.

 Олена Орлова, куратор проекту

 ми планируем еще 6-8 картин нарисовать. сейчас едем встречать трех художников из лондона И Барселоні. уже есть вібранніе стенки. пусть єто будет сюрприз. в холодній сезон мі войдем порядка 12-15работами.

Крім того, що мурали — це твори вуличного мистецтва, це ще і великий стимулятор емоцій — настінні малюнки працюють як антидепресанти, — стверджують фахівці.. Діти , їх батьки усміхаються, фотографуються — це  справжня винагорода як художникам, так організаторам і місту в цілому. Перший крок відкриття туристичного маршруту муралами Одеси зроблено!

 

 

Комментарии закрыты