Кожен свідомий громадянин може вплинути на роботу поліції і СБУ. Саме таку думку мають діячі з фонду «Майбутнє без СНІДу» і організації «Чорноморська правозахисна група», які представили ідею свого практикуму для активістів і неурядових організацій. Проект здійснюється в нашому регіоні вже в третій раз завдяки підтримці посольства США за програмою «Демократичний грант». Автори практикуму для активістів наголошують на тому що нажаль довіра до поліції падає, саме тому вони підкреслюють важливість втручань в діяльність правоохоронних органів громадських організацій і громадянського сектора. Особливо якщо мова йде про вразливі категорії населення та їх особливі потреби в діяльності поліції. Також, до практикуму планують залучити і працівників поліції, прокуратуру і СБУ в Одеській області.
Ігор Кравець, керівник організації «Чорноморська правозахисна група»
Через декілька років роботи, вже в 16-17 році ми бачимо як навіть і патрульна поліція, вона в принципі повертається до старих методів роботи і довіра до поліції постійно падає. Рік тому ми проводили моніторингову компанію в рамках всеукраїнської компанії «Поліція під контролем» і ми промоніторили всю поліцію міста Одеси. Ми досягли певних результатів покращення діяльності: були поставлені нові дорожні знаки, нові стенди, багато чого змінилось в їх роботі. Але ми хочемо щоб саме уразливі групи, які найбільше потребують захисту своїх прав, вони самі зрозуміли що їм потрібно для більш кращої взаємодії поліції з ними.
Валерій Пахомов, голова правління БФ «За майбутнє без СНІДу»
У вас в уставе каждой организации написано что вы выражаете интересы в обществе или какой-то отдельной группы. Пожалуйста, мы можем вместе с вами это делать, если вы имеет намерения чтобы ваши представители научились более эффективно контактировать с правоохранительными органами, приходите к нам на тренинг. Для того чтобы показать свою заинтересованность, вы можете зайти на сайт fwa.od.ua Там можно заполнить в онлайне анкету и мы будем знать кто из наших партнеров желает участвовать, пригласим вас к нам.
Практикуми щодо того як прості дії можуть допомогти впливати на роботу поліції пройдуть 29 листопада і 6 грудня. Організатори заходу сподіваються що такі тренінги допоможуть активістам і представникам громадських організацій більш ефективно лобіювати інтереси уразливих груп населення, захищати їх права, а також покращити діяльність поліції Одеської області.