Навіть одна крапля може врятувати ціле життя, особливо якщо мова йде про здачу донорської крові. 14 листопада біля станції здачі крові в Бісквітному провулку зібралося кілька десятків поліцейських — хлопці і дівчата прийшли здавати кров для постраждалих бійців АТО, які зараз знаходяться у військовому госпіталі. Подібні заходи для поліцейських Одеської області — не рідкість, на станції здачі крові вони часті гості — приходять сюди регулярно.
Іван Іщенко, управ. превентивної діяльності ГУНП в Одеській обл.
Мы понимаем что это маленькая капля в море, но если каждый так будет делать регулярно, как мы это делаем, это внесет лепту и помощь для наших бойцов. Сегодня у нас будет до 50 сотрудников полиции, в том числе и я. Мы это делаем регулярно, раз в две недели, раз в неделю. Мы сейчас передадим эстафету другим отделениям полиции.
Самі поліцейські кажуть, що здавати кров приходять за власним бажанням — заради доброї справи. Так, нам пощастило познайомитись з Денисом Самулевічем — людиною котра як ніхто інший знає як іноді не вистачає донорської крови. Денис встиг побувати в зоні бойових дій на сході вже два рази, працював фельдшером і повернувшись в мирне місто вирішив продовжувати допомагати людям. Всього хлопець здавав кров вже 19 разів і навіть мітить в почесні донори України, для цього кров потрібно здати більше 100 разів.
Денис Самулевич, лейтенант поліції особливого призначення
В данный момент для меня лично приоритетнее помочь участникам боевых действий — сдать кровь. Я знаю на своем личном примере что это будет им на помощь. Мы всегда с моим подразделением помогаем, даже если в гражданских случаях. Детям помогали с раковыми заболеваниями, также в ожоговый центр обращались.
Всього за раз можна здати до 450 мілілітрів крові. Бути донором — не складно, перед здачею крові досить просто не вживати алкоголь, не палити і їсти легку їжу. На станції здачі крові лікарі обстежують вас, перед збором крові погодують солодким, а після заплатять 30 гривень на харчування і дадуть звільнення від роботи або навчання.
Ганна Сєдова, завідуюча відділом заготовлі крові
У нас каждый день до 50 доноров приходят — очень большое количество студентов, потому что рядом и пищевая академия, сельхоз институт, и строительная академия. Абсолютно у нас всё одноразовое и стерильное, все системы, абсолютно всё. Плюс мы на четыре патологии обследуем, выдаем освобождение от работы, всегда рады и пусть приходят.
Для того щоб рятувати життя не завжди потрібно робити щоб особливе, іноді достатньо лише просто прийти в пункт здачі крові і потратити півгодини свого часу. Далі донорська кров відправляється в одеські лікарні або військовий госпіталь, де її ніколи не буває забагато. І хто знає, можливо саме ваша кров зможе врятувати ціле життя.