У виставковій залі обласного центру української культури відкрилась персональна виставка Маріанни Панасюк. Автор закликає відвідувачів вернісажу, одеситів, гостей міста прикрасити своє життя витинанками. Магічне мереживо на папері бачила наша знімальна група.
Серветки, картини, обереги, сувеніри, дитячі іграшки, виготовлені власноруч з універсального легкодоступного матеріалу – паперу – складають основну частину великої персональної виставки Маріанни Панасюк. Майстриня займається вишивкою, фотографією, розписує писанки, цікавиться українською символікою. Але головним своїм покликанням вважає мистецтво витинання.
Маріанна Панасюк, народна майстриня
це мистецтво винайшли наші предки. Але нажаль в Україні не займають. Пений час витинанка перебувала позабуття. Зараз іде її відродження.Ренесанс Витинанка мене зацікавила. Взявши до рук ножиці і папір я поставила мету доказати людям. Що з звичайного аркуша можна зропити певний твір мистецтва.він буде нести енергетику і матиме оберегову функцію.
Вирізання сніжинок є частиною дитинства кожного із нас. Маріанна в своїй творчості удосконалює техніку витинання. Її твори – це паперове мереживо, що несе думки автора чи передає сакральний зміст. Спочатку звісно народжується ідея твору…
Маріанна Панасюк, народна майстриня
потім олівець, ескіз, я наношу основні лінії, остальні деталі вирізаю в продовж. Ідоді виходить не те, що задумала, а навіть краще.
В своїх роботах Маріанна зображує світове дерево, як один із головних елементів символізму української культури. Птахи в уявленні наших предків символізували людські душі. Кіт чи кішка вважалися оберегом доброго Духа житла. Вікно являлося чарівним отвором для спілкування з білим світом. Частині робіт притаманна об’ємність. Віконця з квіточками та котиками і деревами за ними дають відчуття реальної оселі.
Маріанна Панасюк, народна майстриня
я дуже люблю тварин. У мене є кішка. Вона мене надихає. Здається, що я читаю її думки. Я відчуваю тепло від неї тому ізобразила її на своїх головних роботах. Сидить ніби ніжиться, лежить і бачить солодкі сни
Випускниця університету ім. Мечникова, культуролог за фахом, Маріанна Панасюк працює провідним методистом відділу декоративно-прикладного мистецтва в центрі української культури. Бере участь у пересувних виставках та фестивалях народного мистецтва Одещини, є лауреатом премії Палецького, проводить майстре-класи: навчає діточок цьому чудовому мистецтву — вирізати з паперу чудові речі, що можуть прикрасити буденність. На відкриття вернісажу директор центру Валентина Вітос вручила Майстрині почесну грамоту управління культури облради за вагомий внесок в розвиток української культури. Також в залі центру лунали українські пісні, а відвідувачі навіть підспівували та пританцьовували.