Переселенці з Донбасу змушені жити в жорстких фінансових умовах і постійно піддаються психологічним атакам з боку місцевих громад. Задля поліпшення якості їх життя була затверджена стратегія щодо реалізації деяких принципів державної внутрішньої політики на окупованих територіях. Тому 24 січня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України за 2017 рік звітувало щодо виконання робіт
На брифінгу 24 січня спікери Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України говорили про стратегію щодо виконання розпорядження Кабміну » про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких принципів державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження «.
Ірина Колупаха, начальник управління з питань переміщення осіб
Основними напрямками, так би мовити стратегічними пріоритетами програми є відновлення критичної інфраструктури та надання соціальних послуг, друге — це економічна відбудова і третій стратегічний напрямок — це розбудова миру та громадська безпека. Якщо ми досягнемо стратегічних пріоритетів, які зазначені в програмі — це дозволить нам в результаті збільшити та покращити наступні показники, це наприклад протяжність відремонтованих автомобільних доріг більше ніж 232 тис. км, це протяжність збудованої залізничної гілки…
За минулий рік Міністерству не вдалося вирішити всі проблеми внутрішньо переміщених осіб, тому пріоритетами залишається забезпечення переселенців житлом, координація пенсійних виплат, поліпшення надання медичної та іншої допомоги без дискримінації порівняно з іншими громадянами.
Ірина Колупаха, начальник управління з питань переміщення осіб
В рамках реалізації стратегії вже є деякі досягнення: перш за все хотілося сказати про те, що уряд підвищив грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на оплату житлово-комунальних послуг, тобто особи, які отримують пенсії та діти отримуватимуть 1000 грн, це збільшено в порівнянні з тим, як це було раніше, допомога сім’ям збільшена до 3000 грн і до 5000 грн сім’ям які мають багато дітей.
У минулому 2017 році бюджет міністерства на реалізацію стратегії становив 44 мільйони гривень, запланований бюджет на 2018 рік — 168 мільйонів гривень.