14 лютого в Центрі судової комунікації Одеської області, відкритому на базі Одеського Апеляційного господарського суду, відбувся прес-брифінг на тему «Судова реформа. Питання і відповіді». На заході обговорювали питання організації комунікаційної діяльності судів та основних аспектів роботи прес-центру судової влади як джерела інформації для ЗМІ, створеному при Вищій Раді Правосуддя. Було зазначено, що нарешті всі суди країни діють в єдиному напрямку і єдиними методами.
Наталія Богацька, голова ОАГС
Проблема была только одна основная. В том, что каждый суд выполнял свою работу в плане коммуникации и общения с общественностью и со СМИ в том ракурсе и в том направлении, которые было ему удобным. Именно благодаря деятельности рабочей группы при данном комитете — а также благодаря активной позиции пресс-центра Высшего Совета Правосудия — на сегодняшний день вы все, и мы в том числе, суды, имеем возможность максимально быстро получать информацию. И информацию качественную.
Під час брифінгу говорили і про реалізацію політики відкритості, якої так давно потребували від судової влади і засоби масової інформації, і громадськість. Адже саме відкритість є запорукою довіри до українських судів.
Оксана Лисенко, секретаріат Вищої ради правосуддя
Прес-центр судової влади поставив собі за мету створити агентство судової інформації, налагодити вироблення власного інформаційного продукту про прийняті рішення, про правові позиції, про діяльність судів — пряму і не пряму, здійснення правосуддя, а також взаємодію із громадськістю. Всі новини публікуються сьогодні на порталі Судова влада у вільному доступі. Кожен з вас може щодня слідкувати за тим, що відбувається в судовій владі.
Як зазначив один зі спікерів, у 2014 році Одеса була одним з найкритичніших регіонів у площині інформаційної діяльності судових органів: робота в цьому напрямку майже не велась. Сьогодні можна побачити зовсім іншу ситуацію.
Олександр Сасевич, член Ради суддів України
Що можу сказати на сьогоднішній день. Ви знаєте, мені приємно. Ми сьогодні приїхали спеціально в Одесу — проводимо дводенний тренінг з суддями-спікерами і прес-секретарями; і я бачу обличчя своїх колег. Які вже регулярно відвідують телеканали одеські, які вже нормально спілкуються, можуть доступною, нормальною людською мовою повідомити про стан справ в судовій системі, стан справ в своєму суді. Про ситуацію з розглядом тої чи іншої резонансної справи. Повірте, що ми намагаємось приділяти цьому дуже велику увагу.
На брифінгу також зазначили, що така політика судової відкритості вже дає свої позитивні результати. Так рівень довіри до судової системи у людей, які мають нещодавній досвід відвідування судових засідань, складає майже 50%.