25 жовтня в Одесі пройшла конференція «Сучасний стан виконання судових рішень. Результати реформування системи виконавчого провадження». Для України як країни, що наразі знаходиться в процесі реалізації судової реформи, ця тема є принципово важливою. Голова Асоціації суддів господарських судів України , наголосила: спільне завдання адвокатів, прокурорів, суддів — захист прав, які були порушені.

Наталія Богацька, голова АСГСУ

И смысл всей этой длительной работы всех институций заключается в конечном результате, а это именно восстановление нарушенного права. Для того, чтобы его достичь, недостаточно только вынесения судебного решения или активной позиции грамотной адвокатуры. Недостаточно каких-либо еще вещей, если не получаем мы конечный результат — а именно нет исполнения судебного решения.

І в цьому напрямку Україні є над чим працювати. Вітчизняні експерти наголошують: згідно з деякими підрахунками, в нашій країні є майже 20 млрд. доларів нерозподіленого боргу. І хоча алгоритм дій простий — за рішенням суду боржник має виплатити певні кошти кредитору — з цим є досить багато проблем. Головним шляхом для їх подолання називають поступову приватизацію служби виконання.

Довидас Віткаускас, керівник проекту ЄС «Право-Justice»

Ну, в этой сфере, конечно, само важное — это создать условия новосозданной частной профессии исполнителей работать и заработать. Эти условия пока что еще не созданы. Их мандат не настолько широк, чтоб они могли действовать, скажем, против большого должника, который должен много денег. Их мандат недостаточен, чтобы они действовали против государства — когда государство не платит деньги. Через свои институции или предприятия. Это очень большая проблема, которую не раз устанавливал Европейский суд по правам человека.

Ліонель Декот, приватний виконавець, Франція

Я знаю, що українська виконавча служба стикається з певними труднощами. І я тут для того, щоб допомогти. Тому що ми — хоча ми й французи — також робили помилки у становленні нашої служби. І я тут для того, щоб допомогти українській виконавчій службі уникнути таких помилок.

Саме Одеса стала стартовим майданчиком серії заходів, організованих проектом ЄС «Право-Justice». І це не єдине, в чому наше місто — серед піонерів.

Наталія Богацька, голова АСГСУ

Одесский регион стал одним из первых, где создан Региональный совет реформ в сфере правосудия, и цель создания данного регионального совета — это реализация так называемой модели «снизу-вверх». Для того, чтобы доносить информацию о тех вызовах, с которыми сталкиваются все представители, задействованные соответственно в судебной реформе в регионах. И донесение этой информации непосредственно до центральных органов нашей страны, которые имеют отношение к регулированию непосредственно этой сферы.

Світлана Глущенко, заступник Міністра юстиції України

На сьогодні маємо два роки фактично дії оновленого закону, сучасного стану саме судової реформи. Запрацював оновлений Верховний суд. Тому саме сьогодні ми вважаємо, абсолютно переконані в тому, що два роки — це той момент, та точка відліку, після якої ми можемо сідати і промоніторити всі питання, як працюють в цій судовій системі. Всі моменти, які на сьогодні є ефективними, які необхідно вдосконалити.

Експерти наголосили: надалі плануються аналогічні заходи, адже в рамках судової реформи існує чимало питань, які потребують широкого обговорення.

Комментарии закрыты