Головне територіальне управління юстиції в Одеській області раз на місяць проводить в Бібліотеці імені Грушевського «Інформаційну годину» в рамках програми «Я маю право». 22 лютого темою обговорення став новий закон про житлово-комунальні послуги, який був прийнятий в листопаді 2017. Закон вступить в силу з червня цього року. І одним з найбільш хвилюючих нововведень в ньому стане укладення договору з постачальником комунальних послуг. Так, ви зможете заключити індивідуальний, колективний і договір колективного споживача ОСББ.
Марина Янаш, департамент ЖКГ та енергоефективності ОДА
Если в доме создано объединение совладельцев, то в данном случае, потребители могут выступать как коллективный абонент. В этом случае, правление ОСМД в лице председателя заключает с исполнителем услуги по централизованному отоплению, по водоснабжению, водоотведению, по вывозу мусора, по предоставлению электроэнергии договора. И в этом случае вас поставщик данной услуги как индивидуального жителя. он не видит. Для него есть коллективный абонент, например в лице ОСМД.
Також, закон передбачає можливість вибору постачальника послуги, однак поки що це стосується тільки прибирання прибудинкової території. А якщо говорити про комунальні послуги, то в Одеській області, як і в будь-якій іншій області України, постачальники газу, води, світла або тепла є монополістами в наданні послуг. Так що, альтернативи «Одесаобленерго», «Одесагазпостачання» і «Інфоксводоканал» поки що немає.
Марина Янаш, департамент ЖКГ та енергоефективності ОДА
У нас остается то, что выбор…единственное — это услуги по содержанию дома и придомовой территории. Вот по этим услугам сегодня есть рынок тех, кто их может предоставлять. Потому что, к сожалению, остальные мы получаем уже от монополистов. Тоже самое касается централизованного отопления. Сегодня у нас есть КП «Теплоснабжение города Одессы», которое предоставляет эту услугу. За исключением домов, которые имеют крышные котельные.
А ось якщо споживач заборговує за комунальні послуги, то закон передбачає стягнення пені в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Але така норма запрацює лише з 1 січня 2019 року. Схожа норма є і для виконавця послуг. Якщо послуги нададуть вам неякісно або не нададуть взагалі, то ви будете вправі просити зменшення розміру плати за них або не сплачувати зовсім.