Восени 2017 року Східноєвропейський центр багатопартійної демократії відкрив Школи демократії у Львові та Одесі. Пройшло 5 місяців — і перші випускники, а це представники місцевого самоврядування, політичних партій, ЗМІ, громадські активісти й науковці, отримали дипломи про успішне завершення навчання. Дивиться у нашому репортажі далі — що вивчали випускники Школи демократії і які плани виношують організатори проекту.

 

15 березня 2018 року в Школі демократії в Одесі відбувся випуск перших слухачів. У Львові й Одесі були відкриті такі школи торік за ініціативи Східноєвропейського центру багатопартійної демократії — філіалу неурядової нідерландської організації. Школи демократії наразі працюють у восьми країнах світу, вони покликані посилити потенціал демократичного активізму.

 

Леван ЦУЦКІРІДЗЕ, виконавчий директор СЄЦБД

Как-то помогать росту, созданию новой политической элиты в Украине, которая будет использовать демократию не как инструмент политической борьбы, а как моральный политический ориентир.

 

Школа демократії — це освітньо-тренінговий центр, в якому майже 5 місяців одержували знання члени політичних партій Одеси, громадські активісти, журналісти, державні службовці й науковці. Всі ті, хто хотів би присвятити своє життя розвитку громадянського суспільства в Одесі й Україні.

 

Леван ЦУЦКІРІДЗЕ, виконавчий директор СЄЦБД

Главная цель и миссия этой школы — наращивать возможности гражданского общества более эффективно работать и бороться с коррупцией. И понимать лучше практическую и моральную часть демократической политической системы, которую Украина строит.

 

Слухачі Школи демократії одержали дипломи про успішне завершення навчання. В програмі були такі предмети, як політична культура, політичні партії та політичні фінанси, вибори та виборчі системи, права людини, парламентська практика, місцеве самоврядування, проблеми децентралізації, визначення корупції та основні підходи, інституційні реформи та міжнародне законодавство.

 

Кирило ТРЕТЯК, регіональний координатор СЄЦБД

Звичайно, програма не є усталена. Ми можемо її видозмінювати в залежності від реакції наших слухачів, яку ми б хотіли знати, від того чи іншого регіону, які в нього є потреби. Всі ми говоримо про ті питання, які тривожать нас, які потрібні нам. Ми не говоримо про питання, які чужі для України.

 

Організатори проекту — спеціалісти Східноєвропейського центру багатопартійної демократії — сподіваються, що кожен випускник школи зробить позитивний внесок у подальше посилення демократичної стійкості країни.

 

Слухачі стали частиною зростаючої міжнародної мережі випускників Шкіл демократії й матимуть змогу брати участь у подальших програмах і заходах. А викладачі разом з організаторами планують продовжити роботу в Одесі та Львові, а також відкрити нові Школи демократії в інших регіонах України.

Комментарии закрыты