ЄС може продовжити санкції проти РФ на 12 місяців, — глава МЗС Литви
Не на 6, а на 12 місяців може продовжити санкції проти Росії за агресію проти України Європейський Союз. Про це заявив голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс перед засіданням міністрів закордонних справ ЄС в Люксембурзі. «Оскільки прогресу щодо Мінська немає, то додаткові санкції чи, щонайменше, продовження санкцій на 12 місяців, а не на 6, дійсно може відбутися», — заявив литовський міністр. За словами політика, Російська Федерація не зробила нічого для того, щоб санкції з неї можна було зняти. «Немає жодних симптомів для цього. Удар по Україні, удар по Сирії, удар по Солсбері. Так багато подій. Я думаю, що навіть думати про це не логічно», — заявив Лінкявічюс.
Макрон заявив, що переконав Трампа залишитись у Сирії
Еммануель Макрон переконав президента Сполучених Штатів Дональда Трампа залишитися в Сирії і завдати ракетних ударів по хімічних об’єктах на території країни. Про це повідомив сам французький лідер в одному з інтерв’ю. «Ми також переконали його обмежитись ударами лише по хімічних об’єктах», — наголосив Макрон. Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 квітня Сполучені Штати Америки, Франція та Великобританія спільно завдали ракетних ударів по Сирії, розпочавши військову операцію проти «таємного хімічного арсеналу» сирійського уряду. Країни випустили 105 ракет по трьох військових об’єктах. В понеділок, 16 квітня, Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон заявив, що ракетні удари по Сирії були абсолютно правильними, і подякував за потужну міжнародну підтримку цих дій. «Дуже важливо підкреслити, що це не було спробою змінити хід війни у Сирії, здійснити зміну режиму чи позбутися Башара Асада. Я боюсь, що війна у Сирії буде далі йти своїм жахливим, жалюгідним шляхом. Але таким чином світ сказав: з нас досить застосування хімічної зброї», — заявив британський міністр. А ось президент Російської Федерації Володимир Путін засудив дії союзників і оголосив, що Москва скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН через ракетні удари по Сирії. І ввечері в субботу, 14 квітня, Радбез відхилив винесену Росією резолюцію щодо засудження удару по Сирії США, Францією та Великобританією.
Парубій підписав закон про дипслужбу
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон «Про дипломатичну службу». Спікер зробив це на початку погоджувальної ради, повідомляється на сайті парламенту. Він зазначив, що вважає знаковим, що Верховна Рада ухвалила цей Закон до 100-ліття української дипломатичної служби. За словами Парубія, вівторок у парламенті буде присвячений великою мірою розгляду питань, пов’язаних із «проблематикою чорнобильців. У середу окрім традиційних питань ратифікації, планується почати розгляд законопроектів з економічної політики, які мають значну кількість правок, аби мати можливість в четвер «вийти на голосування». У четвер до розгляду пропонуються блок питань аграрної політики і блок питань інтелектуальної власності.
У понеділок рано вранці в Одесі сталася аварія: о 06:26 на перехресті вулиць Кордонна та Степова сміттєвоз зіткнувся з маршрутним таксі. За даними прес-служби обласного управління Нацполіції, , внаслідок зіткнення тілесні ушкодження отримали десятеро осіб. Їм надано медичну допомогу.
На Італійському бульварі знайшли учбову гранату
У понеділок близько 10 години ранку співробітники «Міськзелентерсту» виявили на італійському бульварі підозрілий предмет у ганчірці схожий на гранату. На місце прибули співробітники Нацполіції та вибухотехніки. В ході огляду було встановлено, що це учбова імітаційна граната УРГ, яка не становить небезпеки для оточуючих. Її вилучили та направили на експертизу, повідомляє прес-служба обласного управління Нацполіції.
Виставка до 10-річчя Музею сучасного мистецтва Одеси
З дня створення музею сучасного мистецтва Одеси виповнилося 10 років, і 14 квітня відбулась урочиста виставка, де глядачам були представленні цікаві експозиції розвитку музею на протязі цих років. А саме: одеська живописна школа 60-70-х; творчість першого одеського радянського абстракціоніста Олега Соколова; перша в СРСР невирішена виставка «Сичик + Хрущик», квартирні виставки в середині 70-х художників, нонконформізм яких проявлявся на рівні комунікації та створення альтернативної художньої мови, концептуальний рух покоління 80-х, який іронізує абсурдність радянської дійсності та мистецтво нового покоління за 2018 рік. Така композиційна виставка пробуде в музеї до кінця травня.
Тушеті — особливий регіон Грузії
До 100-річчя дипломатичних відносин України і Грузії в бібліотеці ім. Багрицького відкрилась фотовиставка «Невідома Кахетія або таємничий та недоступний Тушеті!» Тушеті – це регіон Грузії з унікальними селами, ландшафтом, тваринним і рослинним світом! . Краса природи, людей і легенди цього особливого району Кахетії відображені на фотографіях одеського автора Лілії Гричулевич.