Незважаючи на те, що кращий час для євроінтеграції України був 15-20 років тому, сьогодні угода, укладена між нашою країною та Європейським союзом, є найамбітнішим документом, який союз укладав з третьою країною. На цьому на регіональній конференції «Євроінтеграція: сила можливостей» наголосила віце-премєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. Віце-премєр зазначила: результати європейського прогресу України є гідними, але, на жаль, не дуже розтлумачуються населенню.
Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр України
Ми сьогодні знаємо, що переважна більшість наших громадян підтримує рух України до Європи. Разом із тим ми знаємо, що 77% громадян не знають про те, які програми ЄС працюють у нас в Україні. Які можливості вже сьогодні є про реалізації Угоди і якими вже користуються наші громадяни. Тому ми розуміємо, що держава недокомуніковує, недопояснює, недоінформує. І тому ми для себе прийняли рішення, ми прийняли минулого року Стратегію інформування про європейську інтеграцію. І в рамках цієї стратегії зробили цілий план інформування.
Саме тому частиною конференції стали виступи українок, які мають досвід навчання в ЄС та роботи з європейськими партнерами. Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов наголосив: сьогодні євроінтеграція присутня в усіх напрямках розвитку регіону: від проведення Дня Європи — до становлення Одещини частиною глобальної економіки ЄС.
Максим Степанов, голова Одеської облдержадміністрації
Якщо подивитись експорт в країни ЄС, то якщо в загальній кількості експорту 2017 року це було 23%, то зараз по результатах першого кварталу це вже більше 30%. Тобто кількість експорту товарів в європейські країни постійно збільшується. Ми можемо подивитись на ту секторальну підтримку, яка є в Одеської області. Є конкретні проекти, донором по цих проектах виступає ЄС, і ці проекти реалізуються по Одеській області. Що це за проекти? Це проекти і по Аккерманській фортеці, це проекти в сільському господарстві, інші різні інфраструктурні проекти.
Очільник Одещини зазначив, що кількість подорожей жителів регіону до Європейського союзу збільшилась на 40% — і крім всіх переваг євроінтеграції, ніхто не може побачити недоліки цього процесу як в області, так і в країні.