12 липня, у день первоверховних апостолів Петра і Павла, в Одесі вірян об’єднала хресна хода на честь Касперівської ікони Божої матері, яку вважають небесною покровителькою міста і всього півдня України. Ця святиня шанується як чудотворна. Вважається, що за часів Кримської війни, в квітні 1854 року, під час облоги Одеси британським флотом містяни хресним ходом принесли її з села КАсперова. Під захистом Богоматері місто залишилося неушкодженим. До 1936 року реліквія перебувала в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Після його руйнування образ був перенесений в Свято-Успенський собор, де ікона знаходиться і сьогодні. Хресною ходою священнослужителі та віруючі пройшли від Свято-Успенського до Спасо-Преображенського собору. По дорозі їх охороняли бійці Національної гвардії, а поліція перекривала рух транспорту на прилеглих вулицях.
Прикордонники затримали родину з Туреччини з підробленими документами
В аеропорту Одеси прикордонники виявили турецьку сім’ю із підробленими документами. Про ц повідомляє прес-служба ДПС України. Родина прибула зі Стамбула, під час перевірки дійсність їх документів викликала сумніви. Спеціалісти зафіксували факти підробки інформаційних сторінок паспортів батька, мати та трьох неповнолітніх дітей, 2010, 2013 та 2015 років народження. Інших документів при собі вони не мали. Проте згодом, оглядаючи територію пункту пропуску прикордонники в одному із приміщень знайшли дійсні паспортні документи громадян Туреччини тільки на інші установчі дані. З’ясувалося, що перед проходженням прикордонного контролю батьки викинули ці документи.
Український туроператор скорочує польотну програму
Один з найбільших туроператорів України Join UP скорочує польотну програму до Туреччини. Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії. Причиною такого рішення стали часті затримки та перенесення чартерних рейсів авіакомпаній. «Цей крок допоможе знизити навантаження на флот авіаперевізників, яке склалося через щільний графік перельотів, максимальне використання літаків у розпал туристичного сезону і відсутність вільних літаків у авіакомпаній для підмін у разі збоїв у розкладі», — йдеться в повідомленні. Вже з 11 липня Join UP поступово скоротить прямі перельоти до Туреччини з Києва, Вінниці, Рівного, Кривого Рогу, Херсона, Одеси і Харкова. Усього в період з 11 по 26 липня польотна програма до Туреччини скоротиться на 13 рейсів на тиждень. Туристи, які вилітали з Києва, вилетять на курорти іншими рейсами туроператора, в ті ж дати з того ж міста. Туристам з Харкова і Одеси запропонують найближчі доступні рейси в цих містах або рейси з інших міст.
Розгляд складу ЦВК в Раді заплановано на 16:00
12 липня о 16:00 Верховна Рада розпочинає розгляд питання про оновлення Центральної виборчої комісії. Про це заявила представник президента у парламенті, нардеп від фракції БПП Ірина Луценко, повідомляють центральні ЗМІ. За її словами, з цим питанням немає ніяких проблем, а фракція «Блок Петра Порошенка» готова йти на будь-які поступки. » Тільки що було повідомлення від спікера Андрій Парубія про те, що ми входимо в цей процес о четвертій годині… Взагалі немає ніяких проблем. Ми готові йти на будь-які поступки, консультації. Ми готові рухатися в питанні оновлення ЦВК. Йде діалог. Я думаю, що наші партнери по коаліції також проявлять добру волю», — повідомила Луценко.
Рада дозволила підприємствам «Укроборонпрому» не віддавати борги Росії
Рада дозволила підприємствам «Укроборонпрому» не віддавати борги Росії. В Україні не будуть визнаватися рішення іноземних судів у справах про стягнення боргів зі стратегічних підприємств ОПК на користь держави-агресора. Відповідний закон №6697 підтримали народні депутати 12 липня. Відзначається, що після указу президента про припинення військової співпраці з Росією, контракти, укладені українськими підприємствами з РФ до серпня 2014 року, стало неможливо виконати. Суть в тому, що більшість договорів передбачали передоплату в розмірі понад 80%, а по більшій частині навіть повну. Тобто, кошти були зараховані на українські підприємства і товар на замовлення був виготовлений, проте в зв’язку з введенням в дію указу президента, фактично поставити товар на територію замовника не було можливим. Таким чином, підприємства-замовники продукції стали звертатися в суди на території Російської Федерації для стягнення заборгованості з «Укроборонпрому».
Україна є важливим елементом євроатлантичної безпеки, — Порошенко
Запрошення Україні взяти участь у заходах саміту НАТО — це чітке визнання того, що Україна є важливим елементом євроатлантичної безпеки. Таку заяву зробив президент Петро Порошенко під час спільного брифінгу з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом, повідомляє прес-служба глави держави. Петро Порошенко зазначив, що вдячний за можливість зустрітися з членами НАТО на найвищому рівні та продовжити важливий діалог, який відбувається протягом останніх чотирьох років. За його словами, підтримка партнерів в НАТО дозволяє Україні реформувати безпекову сферу за найкращими світовими стандартами. Також Петро Порошенко заявив, що Україна розраховує на підтримку НАТО в рамках миротворчої місії на Донбасі, яка працюватиме під мандатом ООН. І президент, і генсек Альянсу вважають, що Росія має вивести свої війська та припинити підтримку бойовиків в Україні. Єнс Столтеберг підкреслив, що Мінські угоди залишаються шляхом до миру і всі сторони мають виконати свої зобов’язання.
Трамп звинуватив Обаму в тому, що той допустив анексію Криму
Анексію Криму Російською Федерацією допустив колишній президент США Барак Обама. Про це нинішній американський лідер заявив на прес-конференції в Брюсселі за підсумками саміту НАТО. Так Дональд Трамп відповів на запитання журналіста щодо можливого визнання окупованого півострову частиною Росії. «Це цікаве питання. Задовго до того, як я вступив на посаду, президент Обама допустив це. Вони побудували міст до Криму, будують порт для підводних човнів. Це було під час правління Барака Обами. Я б не допустив цього, якби був на посту президента», — заявив Трамп. Він також підкреслив, що не знає, що далі буде відбуватися з Кримом.
Нетаньяху зустрівся з Путіним у Москві
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві для переговорів, присвячених іранській присутності в Сирії — питанню, яке, як очікується, очолить порядок денний майбутнього російсько-американського саміту. Про це пише The Times. У той час як російський та ізраїльські лідери сіли за стіл переговорів в Кремлі, високопоставлений іранський посланник також зустрівся у Москві з Путіним у четвер на тлі інтенсивних дипломатичних зусиль Сирії напередодні саміту в Гельсінкі в понеділок з президентом США Дональдом Трампом. Нетаньяху назвав теплими зв’язки між Росією і Ізраїлем, підкресливши, за його словами, їхню ключову стабілізуючу роль для Близького Сходу. Цитую -«Кожен такий візит — це можливість для нас діяти разом і спробувати стабілізувати ситуацію в нашому регіоні, підвищити безпеку і стабільність», — сказав Нетаньяху. «Очевидно, що наша увага зосереджена на Сирії та Ірані. Наша думка відома, що Іран повинен покинути Сирію». Як Сполучені Штати, так і Ізраїль стурбовані зростаючою військовою присутністю Ірану в Сирії, де він надає життєво важливу допомогу силам президента Башара Асада.
Австрія наполягатиме на закритті ЄС для мігрантів
Австрія наполягатиме, щоб мігрантам закрили двері до Євросоюзу. Міністри внутрішніх справ 28 країн Євросоюзу зустрінуться у четвер в австрійському Інсбруку, щоб обговорити нову міграційну політику та заходи зі стримування потоку біженців. Про це повідомляє агентство AFP. «Зустріч в Інсбруку буде зосереджена, зокрема, на розробці спільного плану щодо міграції. Очікується, що головуюча в ЄС Австрія буде наполягати на зміні міграційної політики ЄС, щоб зробити неможливим подачу заявки на отримання притулку на європейській території», — йдеться у повідомленні. Як зазначає агентство, попри те, що кількість мігрантів різко скоротилася з пікового показника 2015 року, ця проблема є ключовою в Європі та основною темою шестимісячного головування Австрії. Міністр внутрішніх справ Австрії Герберт Кікль повідомив на початку цього тижня, що він запропонує подавати заявки на отримання притулку в таборах біженців за межами Європи «певній мобільній комісії». Тільки біженці з країн, які безпосередньо межують з ЄС, зможуть подавати свої прохання про надання притулку на території ЄС.