Ні для кого не новина, що Чорноморський регіон характеризується політичною та економічною нестабільністю, посиленням транснаціональних загроз, що перешкоджає реалізації інтеграційних проектів та розвиткові міжнародної співпраці. Тому 6 вересня експерти з різних країн зібралися у нашому місті для вирішення проблем регіону та застереження нових. Про безпеку, ризики та перспективи далі в сюжеті.

6 вересня  в Одесі  розпочався  щорічний експертний форум  на тему «Чорноморський регіон: сучасні війни і старі конфлікти «. Ініціатива була започаткована ще 5 років тому і перший такий захід відбувся саме в Одесі. Далі він рухався навколо Чорного моря , проводився в Стамбулі, Батумі, в Констанці і ось цього року за спільною ініціативою громадських та міжнародних організацій повернувся  знову  до нашого міста.

Богдан Яременко, гол. правління фонду «Майдан закордонних справ»

Ми займаємось проблемами Криму, окупації Криму вивчення ситуації на ньому, моя особиста доповідь буде стосуватися розгортання Російської експансії в Азовському морі і можливих сценаріїв продовження агресивних дій в Росії в Чорноморському регіоні та інших регіонах за тим сценарієм, який ми сьогодні спостерігаємо на Азов’ї .

Ідея форуму — зібрати експертів і створити для них можливість вільного обміну думками  про Чорноморський регіон, який, нажаль, не заслужено обходять увагою численні аналітики й уряди. Насправді  в регіоні відбуваються війни, існують заморожені конфлікти, які дуже цікаві з точки зору культури , історії ,  розвитку торгівлі, тощо. Тому найголовніші питання конференції наступні —  що відбувається з існуючими конфліктами , яким чином розгортаються нові конфлікти, чого очікувати з точки зору безпеки регіону та  як це впливатиме на щоденне життя людей.

Богдан Яременко, гол. правління фонду «Майдан закордонних справ»

Ми намагаємося дивитись на Чорноморський регіон не ізольовано від решти світу, a в комплексі світових проблем і нажаль тенденції в світі говорить про загострення безпекової ситуації військової ситуації , політичної ситуації , нам не вдасться уникнути цих тенденцій світових , коли основні гравці і перш за все мова йде про Росію, про Китай , великою мірою про США , скажімо надають перевагу силовій дипломатії або взагалі силовій політиці як  засобу вирішення існуючих проблем, коли зникає довіра до міжнародного права , через такі ситуації, як анексія Криму , війна на Сході України. Україна вже є зоною конфлікту і проблема в тому, що в найближчі роки ці проблеми для України не зникнуть.

 Степан Григорян, політолог з Вірменії

В апреле — мае этого года у нас была бархатная армянская революция, бархатная потому что произошла смена власти без крови , да напряжение было, аресты были, преследования были, но в общем удалось без крови обойтись , нос другой стороны эта была серьезная революция . Реальные изменения и политической системы сейчас идет и экономической структуры нашей страны и я думаю, что это было положительно. СКЛЕЙКА. Эти большие процессы, которые происходят в Армении также отзвук свой найдут и на Черноморском пространстве , и на постсоветском пространстве , я думаю это будет очень интересно.

Цього року на форумі вирішили порівняти проблеми Чорноморського регіону з проблемами Балтійського регіону, тому розшири географію експертів. Окрім традиційних експертів з  України, Грузії, Болгарії, Румунії, Вірменії  були присутні експерти з Росії, Фінляндії, Естонії та Британії.

Станіслав Ткаченко, політолог з Російської Федерації

Я думаю, дна наши отношения достигли, у нас фактически нет дипломатических отношений , наши политики, военные, службы безопасности не то что не раговаривают друг с другом, а скорее ведут конфликт. Но при этом посмотрите статистику экономики, Россия крупнейший партнер Украины в экспорте в импорте, в инвестициях, по этому этот конфликт базируется на стабильной ситуации в области не военных связей, по этому я думаю дна достигли и дальше будет, как говорят экономисты- боковой тренд, когда что- то будет не получаться , а с другой стороны есть огромный потенциал для роста и по этому Россия хотела бы видеть партнера для переговоров в Киеве.

 За словами експертів такі форуми необхідні, тому що у країн дуже часто різні інтереси, різні конфлікти, створюються складні ситуації і тому необхідно працювати разом над експертними оцінками для вирішення цих конфліктів та застереження нових.

 

Комментарии закрыты