100 % протоколів опрацьовано
Центральна виборча комісія опрацювала 100 % протоколоів в електронному вигляді першого туру президентських виборів. У дрцгий тур виходять Володимир Зеленський і Петро Порошенко із результатом відповідно 30,24% і 15,95%. За Зеленського голосували у переважній більшості регіонів. Порошенко переміг у Львівській та Тернопільській областях. Третє місце зайняла Юлія Тимошенко, якій не вистачало менше трьох відсотків голосів, щоб обігнати чинного президента. Явка на виборах склала 63,52%. При цьому ЦВК нагадали, що на даний момент результати виборів не є остаточними. Остаточні результати будуть оголошені після того, як ЦВК прийме оригінали протоколів від усіх окружних виборчих комісій.
Перемовини про дебати
Суспільне телебачення починає перемовини з усіма сторонами, які будуть задіяні у проведенні дебатів між кандидатами у президенти України. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook очільник Суспільного телебачення Зураб Аласанія. «Чи може Суспільне провести дебати? Навіть питання такого не стоїть: звісно, може. Згода обох кандидатів є, тепер залишається ЦВК», — написав він. Тим часом у Центрвиборчкомі заявили, що запропоновані кандидатами у президенти дебати на НСК «Олімпійський» скидаються на форму передвиборчої агітації, а не на визначені Законом «Про вибори Президента України». Про це сказав заступник голови ЦВК Євгеній Радченко. Він наголосив, що стаття 62 закону визначає процедуру і строки проведення передвиборчих теледебатів, які відбувається на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На думку ж заступника голови ЦВК, скоріш за все кандидати на пост глави держави, коли говорять про дебати на «Олімпійському», мають на увазі форму агітації – її регулює стаття 58 закону про вибори Президента щодо «проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій». За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.
Міноборони витратить 100 млн грн на «Лермонтовський»
100 мільйонів гривень витратить до кінця року Міністерство оборони на реконструкцію і розвиток колишнього санаторію Лермонтовський. Про це повідомляє прес-служба відомства. У матеріалі зазначається, що наразі заклад потребує оновлення. «Так, паркова зона по периметру була пошматована і розпродана під забудову, корпуси десятками років не бачили ремонту, лікувальне обладнання морально застаріло, а персонал отримував копійчані зарплати», йдеться в публікації. У Міноборони запевняють, що вже скоро комплекс отримає нову документацію, після чого розпочнеться капітальний ремонт. А перших пацієнтів обіцяють прийняти у травні.