Річниця «2 травня»: ситуація в місті

В Одесі заходи, пов’язані з п’ятою річницею подій другого травня, проходять мирно та спокійно, повідомляє прес-служба обласного управління Нацполіції. Нагадаємо, в цей день за безпекою в місті стежать майже 2,5 тисячі правоохоронців. В Одесі знаходиться заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. Ситуація повністю контрольована, жодної інформації про мінування не надходило, конфліктних ситуацій теж не виникало. Серед громадян є порозуміння, зазначають у поліції.

Йом-а-Шоа: ніколи більше

День Катастрофи і героїзму європейського єврейства, Йом-а-Шоа, -встановлений в пам’ять про шість мільйонів євреїв, знищених нацистами в період Другої світової війни. Дата свята унікальна для кожного року. У 2019-му вона припала на 2-е травня. На відміну від Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, встановленого ООН 27-го січня, у день звільнення радянськими військами в’язнів Освенцима, — ізраїльський Йом-а-Шоа приурочений до дати початку повстання у Варшавському гетто. Далі розповідає наш кореспондент.

Набули чинності штрафи за використання найменування Нацполіції

2 травня, вступили в дію штрафи за несанкціоноване використання найменування та символіки Національної поліції. З цього дня вважається незаконним використання фізичними та юридичними особами ознак приналежності до Нацполіціі, а також написи «Національна поліція» і похідних або перекладу на англійську мову, а символіку поліції може використовувати тільки відповідний правоохоронний орган. В іншому випадку порушники будуть оштрафовані. Відповідно до закону, ознаки приналежності до поліції — це символіка поліції, уніформа поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон і службове посвідчення поліцейського. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання найменування і ознак приналежності до Національної поліції України» частково вступив в силу 2 листопада, а введення штрафів було відкладено на шість місяців. За незаконне використання фізичною особою ознак приналежності до Нацполіціі передбачена адміністративна відповідальність від 17 до 34 тисяч гривень. Якщо найменування Нацполіції або символіку відомства використовують органи державної влади, місцевого самоврядування, юридичні особи, фізичні особи — підприємці, а також громадські об’єднання, то це буде каратися штрафом від 34 до 51 тисячі гривень. За повторне порушення цього закону з громадян і фізосіб будуть стягувати від 51 до 68 тисяч гривень, а з фізичних осіб — підприємців, посадових осіб — від 68 до 85 тисяч гривень.

Заява МЗС щодо указу Путіна

Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву, в якій засудило рішення Володимира Путіна розширити перелік громадян України, які можуть отримати російське громадянство за спрощеною процедурою. “Оприлюднений указ президента РФ як й усі попередні та можливі майбутні нормативно-правові акти РФ, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства у протиправний спосіб, були, є та будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не визнаватимуться українською стороною”, — йдеться в заяві. Також зазначається, що  “Особливо цинічною є задекларована мета ухвалених російською стороною рішень – “захист прав і свобод людини і громадянина”, оскільки права і свободи громадян України почали грубо порушуватися з початком російської збройної агресії та окупації РФ частини АР Крим і м. Севастополь, а також окремих районів Донецької та Луганської областей». МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно скасувати всі протиправні рішення щодо паспортизації українців і усунути їх негативні наслідки. У відомстві заявили, що Україна “продовжить активну роботу з міжнародними партнерами над посиленням консолідованого санкційного тиску на кремлівський режим”.

У команді Зеленського не готові назвати прізвища кандидатів на ключові посади

В команді новообраного президента Володимира Зеленського до його інавгурації не називатимуть прізвища осіб, яких той призначить на ключові посади. Член штабу Зеленського Юрій Костюк наголосив, що начальника Генштабу, керівника СБУ, міністра оборони, главу МЗС та генпрокурора оголосять лише після входження команди до Адміністрації Президента. «Ми не можемо назвати главу СБУ або, наприклад, генпрокурора, бо одна справа — назвати цю людину, а інша — призначити. Ми зараз не маємо ресурсів повноцінно перевірити людей так, як це повинно бути — перевірити, чи є у них родичі в Росії, їх бекграунд, яка реальна їх біографія «, — стверджує Костюк. Також у Зеленського вважають, що перевірку мають влаштувати і громадські активісти. На думку Костюка, сьогодні в Україні активісти користуються більшою довірою, ніж правоохоронці, і їм вдається значно оперативніше знаходити “скелети в шафі”.

 

Комментарии закрыты