В Україні з’явився новий фестиваль, який може стати однією з головних національних екоподій. Це — Перший Одеський екофестиваль, він проходив четвертого травня в парку Шевченка. В подібному форматі така подія проводиться вперше в країні. Захід отримав відгук у сотень одеситів. Як це все проходило дізнавалася наша знімальна група.
4 травня міський парк імені Шевченка на один день став майданчиком, який зібрав як активістів екологічного способу життя, так і всіх бажаючих долучитися до ідеї охорони навколишнього середовища. Перший Одеський екофестиваль мав на меті звернути увагу до проблеми забруднення навколишнього середовища, а до проблем сортування сміття та використання екологічно чистих продуктів.
Володимир Савченко, керівник проекту «Місто майбутнього»
Цей екофестиваль це такий перший серйозний я рахую привід для того щоб показати що як і влада так і ініціативна громада робить спільні проекти бо на цьому фестивалі представлено дуже багато одеських екоініциатив, екопроектів які зробили одесити для того щоб змінювати свою країну, для того щоб робити свою екологію чистішою
З 11 ранку на території фестивалю працювали майданчики для сортування сміття: скло, папір, залізо і органіка. Також люди приносили і небезпечні відходи, які не можна утилізувати звичайним способом: ртутні градусники і лампи, макулатуру, пластикові пляшки, металеві банки, скло, тетрапак, текстиль, батарейки та неліквідний пластик. Все сміття оперативно сортувалося, розкладалось у різні контейнери і вивозилось з території фестивалю.
Олександр Іваницький, голова комісії з екології ОМР
Сегодня мы так же здесь представляем возможность принести опасные бытовые отходы, это так называемые батарейки, градусники, люменисцентовые лампы, это все то что не может называться бытовым мусором. Здесь сегодня представлены 2 локации, это два предприятия которые имеют лицензии уполномоченные на утилизацию и сборы особо опасных отходов, мы таким образом хотим и их подсветить на этой площадке, чтобы одесситы знали, потому что зачастую одесситы не знают куда сдавать опасные бытовые отходы
Жити екологічно — легко. У цьому впевнені організатори і представники проекту «Місто Майбутнього», який став співорганізатором екофестиваля. На їхню думку, сьогодні кожному під силу внести свій вклад в захист екології, головне — бажання. Також цей захід відвідав міській голова Геннадій Труханов. Він зазначив, що така подія як екофестиваль надзвичайно важлива для Одеси і її треба підтримувати. І також він підкреслив, що на даний момент влада міста займається питаннями про будівництво сміттєпереробних заводів і завода з переробки жирів.
Володимир Савченко, керівник проекту «Місто майбутнього»
В Одесі так як ми 2 роки все активно сортуємо і показуємо, встановлюємо контейнери, статистика показує що 80 відсотків у нас дуже сильно екосвідомих людей, які тільки покажи правильний приклад, вони зразу хватають все на льоту, сортують і вони нас мотивують це робити, яки би у нас не було попуту і люди до нас скептично відносились ми б цим не занімались
Під час фестивалю працювали також лекторій, дитячий науково-пізнавальний клуб, організований за сприяння партнера фестивалю «Музею цікавої науки», а також екоярмарок на якій продавали екопосуд, екологічний одяг та інші корисні продукти. Хедлайнером фестивалю став гурт ONUKA.