9 травня відвідувачі одеського художнього музею змогли інакше подивитися на картини, що представлені там. Це була практика споглядання з інструктором Валерієм Веряскіним, який завітав в наше місто із Словенії, де успішно займається практиками усвідомленості майже 20 років. Серед практикантів були і наші кореспонденти.
Одеський художній музей спільно з центром практик усвідомленості Mindspot провели для охочих інакше подивитися на образотворче мистецтво заняття, на якому об’єднали арт і майндфулнес. За статистикою, в середньому людина витрачає на одну картину дві секунди, не залежно від її значення і автора. Організатори практики по усвідомленості в музеї вирішили звернути увагу одеситів на той факт, як швидко ми споживаємо інформацію і як можна отримати більше яскравих переживань життя в процесі споглядання мистецтва, якщо направити свою увагу на предмети арту усвідомлено.
Марія Целоєва, співробітник художнього музею
Заняття в художньому музеї провів інструктор практики усвідомленості Валерій Веряскін, який завітав до нас із Словенії. Валерій має великий стаж у цьому напрямку. Він пропонує спеціальні техніки, які дозволяють налагодити глибокий контакт з реальністю: людьми, природою, творами мистецтва, завдяки посиленню уваги.
Валерій Веряскін, інструктор практики усвідомленості
За допомогою майстра присутні отримали шанс переконатися, що наскільки б картини не були статичні, на них — справжній рух. Своєю увагою можна оживити простір і час, який застиг на картинах, і розповісти про них нову історію.
Катерина, відвідувачка
Заняття в музеї тривало три години. Після спеціальних вправ, які налаштували учасників на одну хвилю, вони самостійно пройшлися залами музею та попрактикувалися у спогляданні. Завершилась зустріч обговоренням і осмисленням нового досвіду в загальному крузі.