У новому виставковому залі музею сучасного мистецтва Одеси відкрився спільний з фестивалем Одеса Класикс проект «Музика сфер». Експозиція складається з творів одеського художника – авангардиста, зачинателя неофіційного мистецтва Одеси 50-80 років 20 століття Олега Соколова та нашого сучасника Олександра Ройтбурда. Виставка розміщена у модернізованому залі музею площею більше 100 квадратних метрів і працюватиме до 30 червня. Наші кореспонденти разом з поціновувачами сучасного мистецтва відсвяткували новосілля та детально ознайомились з експозицією.
Яскрава подія відбулась в культурному житті міста. Музей сучасного мистецтва Одеси відкрив відвідувачам двері нового виставкового залу спільним з фестивалем Одеса Класикс проектом «Музика сфер». На площі більше ніж 100 квадратних метрів із сучасним освітленням, системою клімат-контролю, з висотою стелі п’ять з половиною метрів можна експонувати надвеликі полотна.
Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва
Зал, в котором мы находимся, задумали давно. Учредитель Вадим Мароховский готовился к этому достаточно давно. Начали подготовку осенью. И вот я рад приветствовать вас в новом профессиональном выставочном зале, одном из первых выставочных залов, построенных в Одессе этот выставочный зал пригоден для експонирования любых мировых експонатов: охрана, видеонаблюдение, климат, масштаб, освещение.
2019-й –рік сторіччя видатної постаті неофіційного мистецтва Одеси 50-80-х років минулого століття, художника –авангардиста Олега Соколова.
Євген Голубовський, журналіст, культуролог
100 лет со дня рождения, а его работы не кажутся чем-то устаревшим. Они современны. И он был современным художником всегда. В 50-х годах когда все работали в едином стиле соцреализма, как свободный человек, хорошо знающий мировую культуру. Он отталкивался одновременно и от западного искусства, и от русского мира искусства, и искал что-то свое
Дослідник феномену кольоромузики, він був засновником та концептуальним натхненником Клубу імені Чюрльоніса «Колір, музика, слово». В його квартирі проходили авангардні виставки та концерти, він створював навколо себе поле інтелектуальної та моральної свободи. Саме роботи Олега Соколова різних років лягли в основу спільного проекту музею і фестивалю Одеса Класикс.
Олексій Ботвінов, президент фестивалю Odessa Classics
Там есть и абстрактные вещи а-ля Кандинский музыкальные с моей точки зрения, но и коллажи тоже музыкальны. Он же занимался в 70-х годах попытками цветомузыки. Он делал проекты по Скрябину. Он был первооткрывателем того, чем я сейчас занимаюсь и очень многие коллеги визуализацией классики.
Окрім робіт із фондів музею сучасного мистецтва, твори Олега Соколова надали зі своїх зібрань відомі колекціонери з Києва та Одеси. Є серед них твори, присвячені музиці, а також фігуративні та абстрактні композиції, засновані на складних асоціаціях, які занурюють глядача в авторський світ ідей та образів. Куратори проекту «Музика сфер» Фелікс Кохрихт та Семен Кантор доповнили експозицію роботами Олександра Ройтбурда, які за рівнем відображених емоцій та виникаючих асоціацій наближені до емоцій від прослухування класичної музики.
Фелікс Кохрихт, журналіст, куратор проекту
Когда мы готовили выставку, то антитезой к работам Соколова мы выбрали работу Ройтбурда »Гимн демонам и героям На показалось, что гуманист Соколов нуждается в некой антитезе во взгляде художника на те же проблемы, но сделанного нашим современником с натурой большого постмодерниста, для которого искусства является поводом.
Виставка «Музика сфер» працюватиме у модернізованому виставковому залі музею до 30 червня. Цікаве рішення запропонували організатори. Вихід із зали оформлений, як вихід з роботи Олега Соколова «Вокруг да около» ( (Вона, до речі використана і в афіші проекту.) Тобто після спілкування зі світом мистецтва глядачі через портал потрапляють назад в реальність.