Вже втретє  в середині грудня в Одесі відбувається концерт пам’яті  академіка, лауреата Нобелівської премії миру, лідера правозахисного руху в СРСР Андрія Сахарова. Андрій Дмитрович виступав за мужність, інтелектуальну свободу і, перш за все, за права людини. Головна мета меморіальних концертів привернути увагу сучасників до тих ідеалів, яким Сахаров присвятив більшу частину свого життя і, захищаючи які, провів багато важких років в засланні.  Меморіальний концерт відбудеться 14 грудня в оперному театрі за участі народного артиста України, піаніста Олексія Ботвінова та оркестру театру під орудою заслуженого артиста Україна, диригента Ігоря Шаврука.   Як зазначив на зустрічі з журналістами Олексій Ботвінов, постать Андрія Сахарова дуже важлива в контексті нашого сьогоднішнього життя.

 Олексій Ботвінов, піаніст, народний артист України 

У концерті буде представлено музику композиторів, які перебували у відкритій чи прихованій опозиції до тоталітарних держав, режиму, окупації.

У другому відділенні концерту лунатимуть твори геніальних композиторів 20 століття: напів забороненого за радянських часів Альфреда Шнітке – «Сюїта в старовинному стилі» і Дмитра Шостаковича – перший концерт для фортепіано та труби зі струнним оркестром.

 Олексій Ботвінов, піаніст, народний артист України 

Для посилення сприйняття музики організатори концерту, який проводиться за підтримки Міжнародного Центру Сахарова та міністерства закордонних справ Літви,  долучили відеоінсталяції віджея Видеоматікс.

 Олексій Ботвінов, піаніст, народний артист України 

Нагадаємо, концерт пам’яті Андрія Сахарова відбудеться 14 грудня в одеському оперному театрі.

 

 

Комментарии закрыты