Одеса має дуже великі меценатські традиції. Про це свідчить історія нашого міста. Серед одеситів, які надають благодійну допомогу тим, кому вона вкрай необхідна, був  герой України, почесний громадянин Одеси Володимир Філіпчук. Майже все своє життя він допомагав храмам, дитячим та медичним закладам, Одеському оперному театру. До речі, Володимир Станіславович очолював піклувальну раду театру, і за його активної підтримки був відреставрований орган оперного. В серпні цього року Володимира Філіпчука не стало . В пам’ять про цю видатну людину в театрі опери та балету відбувся органний концерт.

 Надія Бабіч, директор оперного театру

 Володимир Станіславович Філіпчук, який своїм життям показав, як буди справжнім одеситом. Ця людина все життя допомагала національному оркестру. Безпосередньо виїжджали на гастролі при його допомозі. А потім, коли театр почав відновлювати орган. Він знайшов партнерів, спонсорів. Докладав свої кошти. Звертався до меценатів, треба допомогти Одеській опері. Він на пряму сплачував видатки. Ми його зв’язали с фірмою. Що відновлювала орган.

І ось майже кожного місяця в театрі проходять органні концерти. Нинішній був присвячений пам’яті Володимира Станіславовича Філіпчука.

 Людмила Філіпчук, дружина Володимира Філіпчука

Наша семья благодарна театру за идею сделать концерт памяти, посвященный мною любимому человеку. И многих людей города. Культура, театр для нас с Володей это был праздник и когда встал вопрос о ремонте органа. Он взялся за это дело.

 Сергій Гриневецький, голова наглядової ради театру

Мне очень приятно было с ним работать. Он возглавлят попечительський совет, я –наблюдательный. Но ми никогда не делили. Ми долали все для того, тогда  театр подтверждал статус жемчужины не только Одеси, но и Украины.

 Сергій Мюльберг, заст.директора театру

 Имя Владимира Филипчука навсегда вписано золотыми буквами в историю оперного. Как инициатора и организатора возрождения органа, который 25 лет не звучал. Та энергия, с которой он проводил єту работу навсегда остается в наших сердцах.

За словами тих, хто знав та поважав Володимира Філіпчука, він був світлою, люблячою життя людиною, енергійною та діловою. Тому концерт, присвячений його пам’яті, складався з класичних популярних і рідко виконуваних творів Баха, Мендельсона, Відора.

 Ольга Єфремова, органістка

Фінал готической симфонии. Я помню, как при открытии после реставрации Владимир Филипчук в зале был и слушал это произведение. Сегодня оно  вновь прозвучит завершит нашу програму.

В програмі концерту взяли участь молоді солісти театру Ганна і Богдан

 Ганна Бондаренко, солістка театру

 Органний концерт это другое настроение, нет декораций. Помпезності. Немножко проще, но более духовно.

 Богдан Панченко, соліст театру

 Когда исполняешь другого рода музику ростеш над собой. Появляются новые обертоны. Когда привык к оркестровому звучанню, а со рганом голос звучит бархатнее. Это позвояет расти.

 

Володимир Станіславович Філіпчук зробив дуже багато для одеської опери. Театр його пам’ятає, театр йому вдячний.

 

 

 

Комментарии закрыты