Щороку 20 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день біженців. За доповіддю ООН за останній рік близько 70 мільйонів людей були змушені покинути свої будинки з різних причин. У Public Media Academy пройшла презентація документального фільму «5 історій» про життєвий шлях переселенців, що прибули до України. Далі — у сюжеті.
П’ять різних людей з різних куточків Землі. П’ять різних історій. Їх об’єднує тільки те, що всі вони вимушені були покинути свої домівки, і в пошуках кращої долі опинились в Одесі. Про все це розказує фільм «5 історій», презентацію якого присвятили Всесвітньому дню біженців 20 червня. Показ проходив за ініціативи громадської організації «Десяте Квітня».
Ірина Деменчак, менеджер соціального проекту допомоги біженцям
Все-таки наша страна подписала в свое время такой международный документ — конвенцию о беженцах и поэтому взялась строить систему их защиты, если они попали на ее территорию. Все равно мы хотим напомнить, что это огромное количество людей, которые сейчас по всему миру лишено возможности быть защищенными своими государствами. На самом деле, еще со времен Второй мировой войны не было таких рекордных цифр людей, которые ищут убежище. Поэтому, сегодня, 20 июня, мы смотрим этот фильм и общаемся с героями, которые расскажут нам свои истории бегства.
Фільм знімали в Одесі протягом декількох місяців. Біженці з Афганістану, Сирії, Росії та Гвінеї відверто поділилися своїми історіями. Хтось з них отримав тут освіту, хтось знайшов хорошу роботу, хтось реалізував себе у спорті. Глядачі серед героїв побачили й Алімі Амаюна. Він перебував у статусі біженця в Україні 6 років до моменту отримання громадянства рік тому. Переїхати довелося через ризики для життя, війна в Афганістані триває вже багато років, обстріли та вибухи лунають щодня. Тут хлопець отримав економічну освіту та навіть разом з друзями заснував громадську організацію.
Після перегляду з нами поділились враженнями глядачі — як причетні до зйомки, так і просто люди, що прийшли підтримати героїв.
Євгенія Булгакова, керівниця напрямку правової допомоги біженцям
Мы рады, что мы наконец-то создали хороший полезный продукт. В итоге, который даст возможность поднять проблему, заявить о проблеме беженцев, искателей убежища в Украине, которая для нас по-прежнему актуальна.
Джоель, глядач
Сьогодні в нашому світі небезпека може бути в будь-якій країні і коли людина втікає від своєї країни, щоб отримати притулок, це означає, що там дуже серйозна ситуація. І слава Богу, що в Україні приймають біженців.
Вікторія, глядачка
Для меня этот фильм — это разговор душ этих людей. В их историях очень много жизни, очень много боли, очень много грусти, очень много мотивации, которую дают нам люди, которые находятся в проблемной ситуации здесь у нас в Украине. Слушая их, я понимала для себя, что даже мне иногда не хватает такой веры, такой силы воли, которая необходима и нам с вами.
Окрім презентації фільму, була представлена виставка картин різних національних меншин, а представники афганської громади виконали для глядачів народний танець.