В Україні 21 липня відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. За повідомленням ЦВК, рівень порушень цьогорічного голосування не виділяється серед інших: подій, які б ставили під сумнів його проведення не зафіксовано. За попередніми даними, у новий склад Верховної Ради проходять партії «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». Наша знімальна група відвідала декілька дільниць та поспілкувалася з виборцями і не тільки.
21 липня відбулися позачергові вибори народних депутатів України. Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення — не пізніше 5 серпня. А до 10 числа підсумки виборів оприлюднять офіційно. Одним із перших в Одесі на своїй виборчій дільниці проголосував та висловив свої очікування на майбутнє міський голова, Геннадій Труханов.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
Я, например, считаю, что нам нужно дальше двигаться и это должны понимать люди, люди должны понимать полномочия на местах: кто определяет стратегию, кто определяет, что вообще будет в стране завтра. Поэтому формирование законодательного собрания высшего органа страны — это достаточно серьезное мероприятие. И те, кто туда войдут, насколько они будут компетентны, насколько профессиональны, насколько будут понимать, какие задачи стоят перед ними, а не просто защищая интересы своих политических партий, а прежде всего защищая интересы народа, который их туда делегирует.
Навіть з огляду на важливість голосування для майбутнього країни, українці на цих виборах встановили історичний антирекорд щодо явки: по всіх 199 одномандатних округах вона склала трохи менше 50 %. Це — найнижчий показник за всю історію парламентських виборів в Україні. Представник громадської організації, що проводила екзитпол, теж відзначив низьку активність виборців, але все ж і їхню надію на краще.
Марк Олейник, представник екзитполу
Кто-то говорит так лишь бы галочку поставить, но многие на что-то надеются действительно, пытаются что-то изменить. Я не знаю, некоторые конечно юлят, не хотят отвечать говорят мол тайна голосования и все остальное. Но тем не менее, если взять в общем, в целом настрой позитивный. Как-то люди больше с улыбкой и с надеждой приходят.
За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, значних подій, які б поставили під сумнів проведення цієї парламентської компанії, не було. На дільницях були присутні як незалежні спостерігачі від громадських організацій і державних служб, так і від партій.
Ілля Бут, секретар дільничної виборчої комісії №304
Вибори проходять без зауважень, у нас присутні спостерігачі зауважень не надходило. Від виборців звичайно є певні питання, в нас один кандидат вибув в усіх бюлетенях поставлено відповідний штамп «вибув». Кожному виборцю роз’яснюємо, що цей кандидат вибув з голосування. Бюлетенів пошкоджених нам не повертали, тобто ми не замінювали на виборчій дільниці бюлетені, які були пошкоджені. У нас таких випадків ще не було. Все проходять у штатному режимі. Жодних якихось зауважень у нас немає.
Микола Перчук, спостерігач
Без происшествий, никаких нарушений не было: урны целые, никто не цеплял, в кабинках не было никакой фальсификации, скажем так, фотографирования и прочего.
Новообрана Верховна Рада повинна буде зібратися на засідання не пізніше 9 вересня.