В Одеського художнього музею нарешті з’явилась своя реставраційна майстерня. Ще у лютому цього року був запущений збір коштів на її створення: 78 тисяч гривень музей отримав по субвенції з обласного бюджету, а 74  тисячі гривень зібрали небайдужі містяни на краудфандинговій платформі «Моє місто». 21 серпня майстерню урочисто відкрив директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Наша знімальна група вже побувала там з екскурсією. Подробиці далі у сюжеті.

У фондах Одеського художнього музею зберігається більше тисячі полотен, які  потребують термінової реставрації. Держава ж дає можливість відреставрувати лише 6 робіт в рік. 21 серпня за кошти усіх небайдужих  містян в адміністративному корпусі музею нарешті з’явилась своя майстерня.

Олександр Ройтбурд, директор Одеського художнього музею

 

Відкриваємо в нашому музеї реставраційну майстерню, графічну реставраційну майстерню. Її ніколи не було у нас, взагалі в музеї більш ніж 20 років не було постійного реставратора жодного: були якісь люди на не дуже довгий час, але системної реставраційної роботи, на жаль, не було. В музеї тисячі творів, які потребують негайної реставрації.

 Олександра Ковальчук, заступниця директору з розвитку

 

Близько 100 людей окремих, які зробили свої внески і для нас це надзвичайно важливо. Разом з ними ми зібрали 78 тисяч гривень, близько 70 тисяч гривень ми отримали з обласного бюджету , як субвенцію на придбання витяжного шкафу та холодильників і усе інше обладнання було придбано коштом тих грошей, які ми зібрали на моєму місті.

Загалом як вид мистецтва графіка є однією з найскладніших для реставрації через змішані техніки та іноді нестандартні матеріали. На додачу неправильні умови зберігання, цвіль та старість.  За словами заступниці директору, коли команда музею дізналася, що в Одесу переїжджає Галина Юхимівна Шувалова, яка є провідним реставратором графіки в країні, вони зрозуміли, що просто зобов’язані обладнати для неї майстерню. Першими на черзі до реставрації вже є картини художника-імпресіоніста Петра Ганського. Про процес своєї кропіткої роботи Галина Юхимівна розповіла нам вже в новій майстерні.

Галина Шувалова, реставратор графіки

 

Очищается работа, обезпыливается от поверхностных загрязнений, потом обрабатывается химически. Поскольку там участвуют токсические вещества, то оно происходит в вытяжном шкафу. Промывается в большом поддоне работа от реагентов, после этого она во влажном состоянии чаще всего, либо если это какая-то невлагостойкая картина, то мы придумываем такие способы, чтобы ее распрямить, она укладывается на этот стол. Здесь происходит основная часть, подклейка.

 Наступною метою команди Одеського художнього музею є нова живописна реставраційна майстерня, на відкриття якої потрібно значно більше коштів. Проте, на щастя, задля збереження мистецької спадщини в нашому місті залучено сили багатьох небайдужих людей.

Комментарии закрыты