25 вересня в Одесі стартував 5-ий міжнародний літературний фестиваль. Офіційне відкритті відбулось о 18 годині, однак заходи розпочались ще з ранку. Так в театрі ляльок в рамках дитячої програми відбулися зустрічі одеських школярів із відомими письменниками. На одній з них, де читали оповідання швейцарського автора Франца Голераз його збірки «Велика книга», побувала і наша знімальна група.

«Велика книжка» — збірка з 90 оповідань. Деякі зовсім короткі, наприклад про гномика заввишки 1,89 в одне речення, інші доволі великі. Про чарівні істоти, про крейду і ганчірку, про вкрадений телефон. На зустрічі з одеськими школярами автор Франц Голер зачитав декілька своїх творів  та навіть заспівав пісню про місто, зроблене із сиру.

Діти також встигли задати авторові безліч запитань. Скільки оповідань, сторінок та навіть слів у книзі, який вік письменника, чи розмовляє він українською, російською та навіть китайською, який власне сир любить. Франц Голер у своїх оповіданнях ставить найнеочікуваніші запитання — чому на іграшках написано «Мейд ін Гонконг», звідки у Швейцарії гори, що робить король на самоті. На деякі з цих творів надихали власне запитання від дітей, у тому числі двох власних, дружина письменника Урсула, з якою він разом вже десятки років та власна фантазія.

Франц Голер, письменник

Оце «Маде ін Гонконг» мене діти так і запитали, що це означає. Я взагалі багато пишу і для дорослих, не лише для дітей, але як дитячому автору треба завжди пам’ятати, щоби двері «у свою дитячу кімнату» ніколи не були зачинені. Треба не забувати, що потрібно кожен день дивуватись цьому нормальному світу

«Велика книжка» цікава і дорослим. В ній зачіпаються доволі важливі теми — що найголовніше у житті, провина маленького хлопчика через розлучення батьків, що може стати причиною війни і причиною миру. До речі, на зустрічі письменник зробив одеситам сюрприз. Гуляючи нашим містом він знайшов натхнення для нового оповідання.

 

Комментарии закрыты