25 вересня, в Одесі відбулася акція на захист Національного парку України «Тузловські лимани» від браконьєрів. Учасники, зібралися під стінами Південного регіонального Управління Державної прикордонної служби України. За словами активістів в сезон кефалі основні сили працівників держслужби кинуті не на охорону державного кордону, а на захист незаконного водного каналу підприємства кооперативу «Граніт».  Наша знімальна група побувала на місці події і спробувала розібратися в ситуації

25 вересня Одеські активісти пікетували Південне регіональне Управління Державної прикордонної служби України. За словами громадських діячів, прикордонники «кришують» браконьєрів, які промишляють на території Нацпарку «Тузловські лимани».

 Владислав Балинський, громадська організація «Зелений лист»

 

«Конфликты возникают как раз вокруг биоресурсов, речь идет о достаточно больших суммах денег, ну как минимум 2 миллиона долларов, коррупционных денег, которые мы четко уверены что они поступают и вот сюда тоже, вот в эту структуру »

За словами співробітників нацпарку, через незаконно збудований канал підприємством «Граніт» браконьєри щорічно тотально виловлюють сотні тонн кефалі. А  гроші, здобуті на розграбуванні природних ресурсів, потім використовуються для хаотичної корупційної забудови одеського узбережжя

 Ірина Вихристюк, в.о. директора НПП «Тузловські лимани«

 

» Із року в рік ми спостерігаємо одну і ту саму картину, що в період вилову кефалі там з’являється будка така, машину ставлять де цілодобово чергує прикордонна служба, чому саме поруч біля цього каналу? І справа в тому, що вони як раз знаходяться біля гордіїв, тобто біля гордіїв входу не має, вони фактично охороняють ці горди для того, щоб там відбувався неконтрольований, тотальний вилов кефалевих, як раз в цей період з вересня фактично до кінця  листопаду» 

 Конфлікт між керівництвом парку і кооперативом триває з 2015 року. Доказом цього служать відповідні рішення суду. Всі закиди у сприянні браконьєрам — прикордонники спростовують. За словами Віктора Бабюха, заступника начальника державної прикордонної служби, вони не раз спільно з представниками нацпарку затримували зловмисників.

 Віктор Бабюх, заст. нач. Держприкордонслужби України

 

«Прикордонники ну не в якому разі, ні в якому разі, як це заявлялось відповідно представниками національного парку не здійснюють охорону ніяких каналів, які там існують на косі. Вони здійснюють охорону державного кордону в контрольованому прикордонному районі, згідно законодавства України»

 Організатори акції запевняють, що будуть штурмувати державні служби, поки не доб’ються справедливості по відношенню до національного заповідника «Тузловські лимани». Необхідно звернути увагу всього суспільства, так як це справа міжнародного рівня. Тому що заповідні зони — це екологія планети, і захистити національний природний парк справа держави.

Комментарии закрыты