5 липня, вперше за 2,5 року в Одеській обласній адміністрації відбулося виїзне засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. На засіданні були присутні народні депутати, губернатор області Максим Степанов, мер Одеси Геннадій Труханов та керівники правоохоронних органів. На порядку денному стояло таке важливе питання, як стан правопорядку на території Одеської області. За словами глави комітету Андрія Кожем’якіна, якщо ще в 2014-2015 роках в доповідях депутатів звучали дані про підвищення рівня злочинності, то на сьогоднішній день ситуація в місті та області кардинально змінилася.
Андрій Кожем’якін, голова комітету із законності ВРУ
Всі знають і про резонансні злочини скоєні на території області. Зокрема, перше — це сумнозвісні події біля будинку Профспілок в Одесі 2-го травня 14-го року і побиття громадян і пошкодження громадських приймалень народних депутатів України в вересні 16-го, і ситуація щодо незаконних забудов, що сколихнули громадськість. Сьогодні ми бачимо, що з початку 2017 року ситуація почала в одеському регіоні, в місті Одесі, змінюватись. І змінюватись в першу чергу на розкриття…більшість кількості розкриття злочинів.
Крім того що Одеська область — найбільша в Україні, це ще й приваблива прикордонна зона. Сьогодні за спокоєм і добробутом міста стоїть чітка і злагоджена робота влади. Тому що саме безпека впливає на якість життя в регіоні і на те, чи хочуть приїжджати до нас люди. В одеському регіоні працюють загони швидкого реагування, зменшується кількість порушень на дорогах, а також розкриття тяжких злочинів, доповіли правоохоронці. З бюджету міста регулярно виділяють кошти для того, щоб забезпечити порядок на вулицях в будь-який час доби.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
В 14-м году начали формировать департамент муниципальной безопасности основой которого стали воины, служившие на востоке, принимавшие участие в боевых действиях, защищавшие суверенитет и независимость нашей страны. 80% личного состава укомплектовано именно этими военнослужащими и проходившими службу. Нами выделена сумма в 273 миллиона гривен. рассчитана на 17-19 годы, на три года. На программу «Безопасный город». Это и видеонаблюдение, качественное, которое уже сегодня реализуется и мы работаем совместно с силами Нацполиции. Это установка для несения службы полиции.
Також мер Одеси підняв такі «болючі» питання, як незаконні парковки, через які місто заставлене машинами. Не залишилось без уваги і питання розміщення неузгодженої з міськрадою реклами, штраф за розміщення якої складає всього 1700 гривень і не є перешкодою для тих, хто псує вигляд історичної частини Одеси.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
Вот, отдельные умные люди в нашем городе придумали размещать на них рекламу, на крышах. При чем реклама не согласована с городом, хотя департамент управления рекламы контролирует данные. Хамское поведение к городу Одессе в том числе. Где кто-то подумал, что он выше закона и закон ему не указ. И требования, и положения — также не указ. Поэтому, те государственные органы, которые могли бы этим заниматься, не уполномочены на демонтаж, принудить к демонтажу мы не имеем права.
На сьогоднішній день головне — це ті превентивні заходи, які використовуються для запобігання заворушенням в місті. Порядок в Одесі — це спільна заслуга органів влади та органів правопорядку. А про якісну роботу міської влади в сфері безпеки говорить саме потік туристів, який вже в два рази перевищив показники попередніх років. Подібні зустрічі в рамках профільного комітету Верховної Ради допомагають зробити регіон безпечнішим, а результати роботи неодмінно відчують на собі, як одесити, так і гості міста.