Використання піротехнічних засобів під час новорічних свят вже стало традицією для українців. Але будь-який піротехнічний виріб має потенційну небезпеку загоряння або травми. Тому, безпека їх використання, перш за все залежить від самої людини і його поведінки. Щорічно, співробітники протипожежної служби і правоохоронних органів, попереджають про можливу небезпеку і нагадують як важливо пам’ятати про правильне використання піротехніки.
Перш за все, важливо приділяти увагу вибору піротехнічного засобу, його стану і місцю його покупки. Не рекомендується купувати будь-яку піротехніку на вулиці, треба завжди запитувати сертифікат на продукцію.
Сергій Махотін, заступник начальника ГУ НП в Одеській області
Что касается непосредственно пиротехнических изделий, и их покупке, места их покупки, естественно, необходимо это делать на территории торговых центров, торговых помещений, тех же супермаркетов, где есть элементарный маломальский контроль за тем количеством и за тем видом продукции, который туда поступает.
Також, проводиться робота співробітників поліції, які контролюють місця продажу подібних виробів на вулицях, одночасно з продажем хвойних рослин. Для того щоб попередити продаж несертифікованої піротехнічної продукції, проводяться рейди.
Олександр Крицький, виконуючий обов’язки заступник начальника прес-служби ГУ ГСЧС в Одеській області
Наши сотрудники проверяют места спонтанной продажи пиротехнических изделий, но, к сожалению, полномочий изъятия данной продукции нет, у сотрудников государственной службы по чрезвычайным ситуациям. Ни в коем случае не позволять эту продукцию реализовывать детям, непосредственно использовать детям. Ни в коем случае её не использовать, не пытаться запустить фейерверки и петарды в закрытых помещениях. И вообще, использование открытых источников огня запрещено в закрытых помещениях. Также, её применять, если такая необходимость появилась, только на открытой местности, ни в коем случае не направлять в сторону людей, в сторону жилых зданий, помещений.
Цього року заборона на запуск феєрверків через проведення антитерористичної операції діяти вже не буде. Однак, існують певні норми з приводу того, в яких місцях слід запускати феєрверки.
Олександр Крицький, виконуючий обов’язки заступник начальника прес-служби ГУ ГСЧС в Одеській області
Нужно уходить, как я уже говорил ране, дальше от жилых домов, либо от конструкций, легкогорючих конструкций, легковоспламеняющихся жидкостей.
Розважаючи себе і своїх друзів святковими феєрверками, уважно читайте інструкцію, яка розміщена на упаковці і обов’язково їй виконуйте. Важливо пам’ятати основне правило — пожежу легше попередити, ніж загасити.