На день пам’яті Кукші Одеського, на честь 25-річчя прославлення його в лику святих та у рамках святкування 195-річчя заснування Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря  — 29-го вересня в Одесу з первосвятительським візитом прибув Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Для зустрічі з первосвятителем православні одесити та паломники з міст і сіл Одеської області з раннього ранку наповнили монастир, його соборний храм, усі доріжки — обитель стала людським морем. У храмі Блаженніший Владика приклався до чесних мощів преподобного Кукші.

Святкову Божественну літургію митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив у співслужінні митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, а також прибулих на свято архієреїв з інших єпархій Української Православної Церкви. За літургією Предстоятель удостоїв єпископа Арцизького Віктора сану архієпископа і вручив богослужбові нагороди духовенству Одеської єпархії. Завершивши Божественну літургію, священнослужителі на чолі з Блаженнішим митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом з мощами преподобного Кукші Одеського. Після чого Предстоятель Української Православної Церкви очолив освячення нового храму Свято-Успенського монастиря на честь святої блаженної Матрони. Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звернувся до Предстоятеля з вдячністю за архіпастирський візит і передав в дар архіпастирю ковчег з часткою мощей преподобного Кукші. Блаженніший Владика подякував митрополиту за привітання і дар, за багаторічні невтомні архіпастирські труди, плідну діяльність і будівництво храмів.

ОНУФРІЙ, митрополит Київський і всієї України
Наш визит всегда связан с тем, чтобы мы имели возможность помолиться друг с другом, верующие во Христа. Чтобы мы имели возможность посмотреть друг другу в глаза. И пожелать друг другу и здоровья, и спасения, и всякой удачи в земной жизни. Я хочу пожелать Владыке митрополиту Агафангелу, всем его помощникам, викарным архиереям, священникам, всем насельникам обители этой, всем православным христианам православной Одесчины, всем жителям Одессы Божиего благословения. Чтобы на этой земле был мир, согласие. Чтобы мы любили друг друга, чтобы мы уважали друг друга. Потому что тот, кто умеет терпеть друг друга, уважать друг друга — то умеет жить. 

Після богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій зустрівся з вихованцями будинку-інтернату для дітей з вадами слуху. Архіпастир благословив дітей і вручив їм подарунки. Також в ході свого Первосвятительського візиту до Одеської єпархії Блаженніший Онуфрій, митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Свято-Покровський скит Свято-Успенського чоловічого монастиря у селі Маринівка Біляївського району. Місцеві жителі піднесли високому гостю хліб-сіль і вітали Блаженнішого на Мариновський землі.

Митрополит Агафангел ознайомив Предстоятеля з ходом робіт з благоустрою скиту, розповів і показав споруджуваний будинок першого в Україні православного хоспісу «Покров», а також ознайомив гостей з визначними пам’ятками святої обителі. У своєму первосвятительському слові Блаженніший зазначив, що буквально 4 роки тому був перетворений Свято-Покровський храм у Свято-Покровський скит, і за ці 4 роки була зроблена колосальна робота старанними трудами правлячого архієрея Одеської єпархії. І на завершення побажав митрополиту Агафангелу допомоги Божої у служінні і Покрова Пресвятої Богородиці.

Комментарии закрыты