День Іоанна Богослова відзначається Православною Церквою 9 жовтня — в день кончини святого апостола. Свято пам’яті євангеліста встановлено в пам’ять про закінчення земного шляху людини, яка залишалась на той момент єдиним живим свідком смерті і Воскресіння Христа. І сьогодні в храмах православні молитовно переживають події життя Великого Апостола і улюбленого учня Христа.

Апостол Іоанн Богослов залишив наступним поколінням свої численні праці і заключне, четверте Євангеліє. У кожному з цих творінь святий апостол розкриває таємниці буття і віри, для того що б допомогти кожній віруючій людині в досягненні головної мети життя — знайти Царство Небесне.

Чистота розуму і віри в цих посланнях апостола настільки вражає людей, що викликає найбільшу непорочну любов до Бога у кожного православного християнина. У всіх творах Іоанна Богослова основна думка про любов: «Любов від Бога, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога. Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов» (1 Ін. 4:7-8). Тому Іоанна Богослова називають Апостолом Любові.

Апостол Іоанн Богослов все своє життя прагнув до пізнання Бога, постійно шукав Його. З раннього дитинства він займався пошуками сенсу життя, і усвідомлюючи те, що без Бога це неможливо, молодий апостол йде в Йорданську пустелю, що б навчиться у Великого пророка і Предтечі Іоанна. Коли Ісус Христос приходить до річки Йордан, щоб похреститися, апостол Іоанн зустрічає Його там і, підкоряючись Йому, готовий слідувати за Христом все своє життя. Завдяки своїй любові до Бога апостол і євангеліст Іоанн Богослов досяг неосяжної святості і величі.

Комментарии закрыты