Скандали щодо території санаторію «Червоні зорі» досі не вщухають. Так 17 липня у приміщенні П‘ятого апеляційного адміністративного суду відбулося засідання, що вирішує включення питання відчуження земельної ділянки в порядок денний сесії Одеської міської ради. Наша знімальна група дізналася подробиці справи.

17 липня у приміщенні П‘ятого апеляційного адміністративного суду відбулося засідання щодо розгляду апеляційної скарги компанії-забудовника «Будлайфінвест» на вже наявне рішення щодо заборони внесення в порядок денний Одеської міської ради питань землевідведення та надання в оренду ділянки на 9 станції Фонтану, а саме колишнього санаторію «Червоні зорі».

 Артем Данілов, адвокат ТОВ «Будлайф Інвест»

 

Відповідно до відомостей єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником об’єкту нерухомості за адресою місто Одеса, вулиця Бернардаці 4/6 є ТОВ «Будлайф інвест«. Таким чином враховуючи, що цивільним законодавством і земельним законодавством встановлено, що права землекористування є похідними від права власності на об’єкти права власності нерухомого майна. Право власності на нерухоме майно на даний момент належить ТОВ «Будлайф інвест» , а не позивачу.

Історія навколо санаторію «Червоні Зорі» почалася у вересні 2018 року, коли серед ночі сталася масштабна пожежа в одному з корпусів. Саме за тиждень до підпалу компанія «Будлайф інвест» запросила в Одеської міської ради дозвіл на проект землевідведення та побудову житлового комплексу. Але права на земельну ділянку має приватне акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів «Укрпрофздоровниця».

 Ірина Тодорич, адвокат ПрАТ «Укрпрофоздоровниця»

 

Ми прийшли до П’ятого апеляційного адміністративного суду для того, щоб відстояти свою позицію і для того, щоб показати, що ухвала Одеського окружного адміністративного суду, якою заборонено безпосередньо Одеській міській раді виносити це питання на сесію щодо затвердження проєкту землеустрою та надання в оренду земельної ділянки під санаторієм «Красні зорі», які були вкрадені у ПрАТу «Укрпрофоздоровниця» злочинним чином. Там був ряд, і на сьогоднішній день є, безпосередньо цивільних справ, розглядається кримінальне провадження. І також оскаржується це рішення Одеської міської ради.

Резонанс викликає і те, що на ділянці колишнього санаторію поховано багато одеситів, а також знаходяться важливі історичні об’єкти: скит і церква 19 століття. Захистити пам’ятку під будівлею суду зібралися і небайдужі одесити.

 Віктор Головань, кандидат історичних наук

 

Кроме известных хрестоматийных двух солдат, которые потопили известные вам английские корабли «Тигр» и поставили пушку возле нашего исполкома, там прежде всего основоположники этого скита Воскресенского, семейство Гагариных, князей Гагариных. Именно они положили основание этому кладбищу, на котором были похоронены тысячи людей.

 На відкритому засіданні були присутні представники компанії забудовника, профспілки й Одеської міської ради. Так судді оголосили перерву до 24 липня для ознайомлення з наданими доказами та для виклику до суду третьої особи — Управління культури Одеської обласної державної адміністрації. Ми продовжуємо стежити за подіями.

 

Комментарии закрыты