Свято на честь ікони Божої Матері «Касперівської» в середу на Світлому тижні зібрало під склепіння Свято-Успенського кафедрального собору Одеси духовенство з усієї великої Одеської єпархії Української Православної Церкви і безліч-безліч мирян. Сюди, в Дім Богородиці, до Її чудотворної ікони «Касперівська» приходять молитись протягом багатьох десятиліть. 1-го травня Божественну літургію в соборі очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

…Набуття цього образу і прославлення його чудотворної сили нерозривно пов’язане з нашим краєм. Привезена з Сербії святиня, як благословення, переходила з роду в рід в одній благочестивій родині наших співвітчизників, і в 1809-му році була отримана херсонською поміщицею Іуліанією Касперовою, земля якої і називалася селом Касперівка. У лютневу ніч 1840-ого року Іуліанія ревно молилася перед своєю родовою іконою і раптом виявила, що образ став «світлим і живим». Подружжя Касперових вирішило не оголошувати про диво. Але приблизно через 2 місяці хвора жінка з сусіднього села почула уві сні голос Богоматері, який посилав її до Касперівки помолитися святому образу. Хвору привезли — і вона одужала! Чутки поширилися і з тих пір біля ікони починають відбуватися численні і явні зцілення. Через 6 років, в 1846-му, комісія Херсонського духовного управління досліджувала факти зцілень і чудес — і прийшла до висновку про дійсну чудодійну силу, що виходить від лику Богородиці. Тому в 1854-му році, коли ворожі кораблі обклали Одесу з моря і місту загрожувало руйнування від масованого артобстрілу, — одесити попросили перенести до нашого міста Касперівську ікону як «непоборний оплот проти ворожих нападів і найнадійнішу запоруку нашого спасіння»…

Тричі на рік Церква святкує пам’ять Касперівського образу Богородиці. А в одеському Свято-Успенському соборі щоп’ятниці о 7-й ранку перед чудотворною іконою духовенство і прихожани читають акафіст. І стіни храму ніби розсуваються, щоб вмістити тисячі і тисячі тих, хто прийшов в ранню годину в Дім Божої Матері. Голосно звучить славослів’я людське — нечутно перебуває поруч Богородиця. Вона завжди поруч. А в такий час багатолюдної спільної молитви відчуваєш, що ти стоїш перед Нею — і Вона благословляє тебе на світлі думки і добрі справи.

Комментарии закрыты