223 роки — серйозна дата, проте Одеса з кожним роком все молодша і яскравіша. 2 вересня, одесити почали святкування Дня Міста з самого ранку, на Думській площі. За традицією, старт святу дав мер Геннадій Труханов, а над площею було піднято прапор Одеси.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Мы подняли очень высоко планку и стараемся не только ей соответствовать, но и повышать. Ещё больше детских садов и школ, ещё больше благоустроенных парков и скверов, других мест отдыха. Ещё качественнее оказание услуг. Ещё оснащеннее наши больницы. В общем, мы с вами живем под олимпийским девизом «Быстрее, выше, сильнее». И это всё благодаря вам, одесситам. Разных национальностей, разных вероисповеданий, разных профессий и возрастов. Но нас всех объединяет любовь к нашему прекрасному городу.

Також, на свято прийшли почесні громадяни Одеси, а нагородили цим знаком режисера Кіру Муратову, яка, на жаль, не була присутня на святі і екс-губернатора Сергія Гриневецького. Продовжилось свято на Думській справжнім вишуканим балом.

Сергій Гриневецький, почесний громадянин Одеси

В своё время мои помощники посчитали сколько написано песен об Одессе, они перевалили за 500. Скажите, о каком ещё городе написано столько песен? Поэтому, одессита от любого жителя земной планеты отличает чувство оптимизма, чувство иронии и самоиронии и потрясающее чувство юмора.

Не зважаючи на те що з приходом осені закінчуються відпустки і починається навчальний рік, 2 вересня центр міста був заповнений як туристами, так і радісними одеситами, що вийшли на вулицю привітати «перлину біля моря». Найкраще проводжати теплі дні саме в Одесі, звідки навіть не хочеться їхати.

-Как бы мы сами не местные, поэтому первый раз у вас на празднике, да?

-Да

-А ты как собираешься?

-Я собираюсь делать представление этого города! 

-Город изменился в лучшую сторону, видно что занимаются, ремонтируют город.

 

Узнали что у вас сегодня праздник, не знаем как будем отмечать, что-то сегодня будет. Нет, мы уже тут третий раз, нам очень нравится, готовы ещё много-много раз приезжать.

 

-Да тут даже таки сравнивать не с чем!

-Самый лучший город, самый лучший курортный город и не курортный.

 

Пойдем в Парк Победы, мы там рядом живем и там что-то организуют для нас. Мы туда с удовольствием сходим вечером. Интереснее, город чище стал. Слава нашему мэру Труханову. Я как спортсмен, трасса здоровья стала лучше.

Не оминуло увагою святкування і Алею Зірок біля Оперного театру. З відкриттям алеї в 2014, щороку на День Міста тут з’являються нові, відомі кожному одеситу імена.

Марія Варна, кореспондент

Як кажуть, сама Одеса розташовує до прояву талантів. В четвертий раз, на одеській Алеї Слави засяяли нові зірки — одесити з великої літери, чиї ім’я пролунали на весь світ. Костянтин Паустовський, Кіріак Костанді, Ілля Ільф, Євген Петров, Валерій Ободзінський і Валентин Катаєв.

З шумом, піснями і танцями привітали Одесу в музеї-квартирі Леоніда Утьосова — пам’ятки, яку місто два роки тому отримав в подарунок з ініціативи мера Геннадія Труханова. Цього разу музей отримав черговий подарунок від міського голови — в ньому відкрили кабінет великого співака, а в дворику для гостей артисти зіграли справжнісіньке весілля в одеських традиціях.

У вересні 2018 року в Одесі відкриється великий Грецький парк — данина культурі і предкам міста. А поки що, тут відкрили першу скульптуру авторства Михайла Реви. Встановлений пам’ятник присвячений давньогрецьким колоністам, він складається зі стовпа і чаші з написом «Пий швидше». На скульптурі також зазначено, що на цьому місці оселилися давньогрецькі колоністи, поклавши початок міській культурі на березі Чорного моря. Фіналом насиченого святкування Дня Міста став грандіозний концерт на Потьомкінських Сходах — тут близько 120 тисяч людей прийшли послухати Ніно Катамадзе, Chelentano Tribute і легендарну групу Океан Ельзи. 223-й День Народження Одеси завершився яскравим салютом над центром нашого улюбленого міста.

Комментарии закрыты