25 липня 1831 року в нашому місті у грецькій родині народився відомий громадський діяч та філантроп Григорій Григорович Маразлі. Саме з цієї нагоди 25 липня Центральна міська бібліотека ім. Франка запросила до себе юних гостей, аби розповісти їм про людину, без якої не було б половини історичної Одеси.

Неможливо пройти вулицями історичної Одеси і не побачити будівлі, які були створені саме завдяки допомозі славетного одеського мецената Григорія Маразлі. І засновником Центральної міської бібліотеки ім. Франка, де 25 липня відбувся захід, був саме він.

Людмила Коробецька, заввідділом краєзнавства

Именно он на свои собственные средства построил это здание для города — как бесплатную народную читальню. Она была открыта уже более 126 лет назад — в 1891 году. И все эти 126 лет в этом здании только библиотека. И, конечно же, мы очень трепетно собираем все сведения о Маразли. И не просто собираем — мы рассказываем о нем всем горожанам — и юным одесситам.

І не лише одеситам. Зустріч «Маразлі. Щирий дарувальник» організували спеціально для дітей, що приїхали з усіх куточків України до табору «Молода гвардія».

Тамара Копиця, кер. прес-центру дитячого центру «Молода гвардія»

Сейчас те дети, которые приехали, — это дети-победители Всеукраинского конкурса школьных медиа. Интересные детки, которые умеют что-то писать, что-то снимать, что-то монтировать; которые интересуются историей. И для них история Маразли — это очень интересно.

Адже діяльність Маразлі — це не просто чергова сторінка у статистиці; це величезний привід не лише поринути в історію Одеси, а й замислитися — чи здатні на таку діяльність сучасні люди.

Софія, м. Миколаїв

Узнали интересное, кто основатель этой библиотеки, когда она была построена, кто её построил.

Тамара Копиця, дитячий центр «Молода гвардія»

Всегда для детей это очень важно. Они хотят знать… Вот мы готовились к этому, и дети хотят знать и провести параллель: могут ли сейчас, в наше время, быть такие меценаты, кто сейчас может дарить так много и их городам, и почему такая красивая Одесса сейчас.

Благодійність була прикметою 19 століття в Одесі — в ній брали участь всі більш-менш заможні люди. І тому дуже важливо, аби через 150 років про це не забували — і рівнялись на цих людей.

Людмила Коробецька, заввідділом краєзнавства

Он один из представителей явления, которое в Одессе в 19 веке было очень широко распространено, — это явление благотворительность. И вот он как раз один из представителей этого движения благотворительности.

На заході юним відвідувачам розказали про життя Григорія Маразлі, про те, чому він допомагав розвиватися і що він залишив місту після себе. Оскільки частинка цієї людини, так безмежно закоханої в Одесу та її жителів, пронизує кожну будівлю історичного міста.

Комментарии закрыты