Навчання — це пріоритет, обов’язок і заповідь кожного єврея з самого юного віку. Тому 2 вересня, у день початку шкільних занять в школі Хабад, почути перший дзвоник прийшло безліч людей. Серед моря шарів і квітів, на яке перетворився двір єврейської школи на вулиці Водопровідній, видно було урочисті і схвильовані обличчя першокласників і випускників, батьки раділи, вчителі були по-святковому заклопотані і натхнені.

Марина ШЛЄПАКОВА, директор НВК Хабад
В этом году особенно много нового ожидает наших малышей. Мы очень ждем наших первоклассников, у нас их в этом году много, больше обычного. Мы очень готовились для того, чтобы принять их в Новую украинскую школу. Мы готовы на 100%.

В цьому році й 5-класники теж почнуть навчання за новим державним стандартом. І 10-класники йдуть в нові, вже профільні класи. Навчально-виховний комплекс Хабад ретельно підготувався до всіх нововведень: пройшли навчання вчителі, готове спеціальне обладнання. За результатами минулого навчального року усі випускники Хабаду вступили в заклади вищої освіти. Й громада має надію на першокласників-2018!

Ісаак, учень НВК Хабад
Я пришел в школу, чтобы дарить всем подарки, поднимать настроение и учиться. — Какие предметы тебе могут понравиться? — Ручки, портфель и тетрадки.

Яків, учень НВК Хабад
Я пришел с наполовину веселым настроением и наполовину не очень: не очень потому, что снова надо в школу ходить, классные были каникулы. Но с веселым потому, что снова с друзьями встречусь, много интересного буду учить, перейду в следующий класс, много будет в школе интересных вещей.

Доки малеча ще не зовсім розібралась у шкільних предметах, учні середніх й старших класів вже добре бачать ціль перебування у школі. Усіх присутніх — учнів, батьків і вчителів — зі святом привітав заступник Одеського міського голови Павло Вугельман.

Павло ВУГЕЛЬМАН, заступник Одеського міського голови
Я уверен, именно в школе Хабад мы научим наших детей быть хорошими людьми, любить этот мир, любить наш город, любить нашу страну. Следовать путями добра, исполнения Торы и заповедей.

Хлопчики з хедера танцями і співом привітали зі святом знань учнів НВК Хабад. А потім слово перейшло до мам.

Сіван РААВ-МЕІР, журналістка
Я приїхала з Ізраїлю спеціально для того, щоб побачити перший дзвоник у школі Хабад в Одесі. В Ізраїлі свято в таких масштабах не відбувається, у нас просто починаються заняття і все. А у вас таке велике свято, стільки докладено зусиль і вкладено коштів, така велика радість у батьків і дітей! Я дуже вражена! Я познайомилася з головним рабином Одеси Авраамом Вольфом і іншими посланцями Любавичського ребе, які працюють в цій громаді. Прекрасна громада, таких в світі небагато! І я повертаюся в Єрусалим з оновленими поняттями, що таке іудаїзм, єврейська громада і Хабад.

На урочистому святі Першого дзвоника важливою духовною настановою для присутніх став виступ головного рабина Одеси і Півдня України Авраама Вольфа.

Авраам ВОЛЬФ, головний рабин Одеси і Півдня України
Сегодня мы открываем в 20-й раз первый звонок и двери нашей школы. Я поздравляю все еврейство этого города. Хочу поздравить первоклассников. Они пришли в нашу школу, к нам на ближайшие годы. Хочу поздравить нашего нового директора Марину Самуиловну Шлепакову. Мы Вам желаем удачи — Ваш успех это успех наших детей, нашей общины. И хочу поздравить нас всех с еврейским Новым годом, который наступит в следующее воскресенье вечером. Желаю хорошего и сладкого Нового года! Как говорил Любавичский ребе, хороший бывает разным, а мы желаем сладкого Нового года, чтобы даже наш язык чувствовал, что он хороший.

Нагадуванням про суть свята Рош а Шана пролунав шофар, в який євреї за традицією сурмлять щодня в передсвятковий місяць елул.

Ну і яке ж свято без подарунків? Традиційно першокласники Хабаду отримали ранці, а великі блискучі цукерки з сюрпризами дісталися майбутнім першокласникам — випускникам дитячого садку Хабад, які разом з усією громадою теж стали учасниками Дня знань. Завершилось свято нового навчального року, як і належить — першим дзвінком.

Комментарии закрыты