Солнечные дети — такое название уже давно закрепилось за детьми, которые имеют синдром Дауна. Большинство из нас так мало знают об этих людях, что это приводит к отторжению их с самого рождения и непринятию в обществе. А ведь столько неправды, лжи, предубеждений и неправдивой информации собирается вокруг тех людей, которые имеют уникальное отличие от других. Но они же родились и живут для тех же целей, для которых живут миллиарды людей в мире. Социальный проект «Давай дружить» презентовали на этих выходных в Одессе. Важно, чтобы в украинском обществе формировалось правильное отношение к детям с синдромом Дауна: Не только дети должны адаптироваться в обществе, но и общество должно нормально воспринимать особенных детей

Це діти як діти, тільки «сонячні».  Вони можуть не вміти робити простих речей, але, як всі діти, вони мріють, ростуть, навчаються, радіють подарункам і святам, хочуть бути щасливими. І як ніхто інший, ці діти вкрай потребують уваги та спілкування.

Ініціатором проекту «Давай дружити» в Одесі виступила одеська благодійна організація «Сонячні діти», яку в 2012 році створили самі батьки, що виховують дітей з синдромом Дауна.

Алена Волошина, благотворительная организация «Солнечные дети»

Мы хотим говорить о наших детях, мы хотим, чтобы их принимали. Мы хотим о них говорить больше, потому, что незнание порождает какие-то непонятные вопросы, непонятные вещи, которые происходят на улице. Таким образом, я думаю, улучшится жизнь наших детей и родителей рядом с нашими детками.

Одеса – четверте місто в Україні, яке приймає книгу Дороти Тераковської «Мишка».  Це розповідь про успішну польську сім’ю, у якій народилася дівчинка з синдромом Дауна і назавжди змінила погляди на життя батьків. Презентація книги вже відбулася в Києві, Львові та Дніпропетровську. В Одесі книгу представила перекладач-відома українська письменниця Дзвінка Матіяш. Організатори зазначають – це ще одна спроба говорити про важливі речі в іншому форматі за допомогою художньої літератури.

Дзвинка Матияш, украинская писательница, переводчик 

Те, що ми цю книгу переклали і видали – вона зараз виглядає як такий соціальний проект, який об’єднує дуже багато людей які і безпосередньо стикаються із проблемою ( у них є дітки, внуки, двоюрідні сестри, брати), і людей доброї волі, які особисто недотичні, але розуміють, що насправді є таке поняття як соціальна солідарність. І на Заході, в Європі, соціальна солідарність – це така річ, яка суспільство цементує, а от нам цього в силу різних обставин доводиться вчитися, тому, що в нас це трошки втрачено і те, як суспільство ставиться до людей, які мають особливі потреби, означає наскільки воно громадянське, наскільки готове нести відповідальність за саме себе. І міста, в які ми приїжджаємо з «Мишкою», йдуть нам на зустріч, це означає, що вони вже на якійсь серйозній сходинці, туту така соціальна солідарність хоче себе проявляти.

За офіційною статистикою, в Україні живуть близько 15 тисяч осіб із синдромом Дауна, з них майже 8 тисяч – діти. Щороку з таким синдромом на світ з’являється понад 420 малят. Імовірність народження такої дитини не залежить від способу життя батьків чи стану їхнього здоров’я.  Дитина з синдромом Дауна може з’явитися в будь-якій сім’ї, це генетична випадковість. Ці діти мають величезне серце… А ще вони дуже вразливі, відкриті і, як показує практика, надзвичайно талановиті

Ці сонячні діти готові з вами дружити. А чи готові подати їм дружню руку ви? У наших силах зробити так, щоб у дітей сонця з’явилося щасливе майбутнє. І будь-хто може допомогти.

Комментарии закрыты