Ідея створення балету «Долі» на тему життя людини в сучасному світі належить генеральному директорові Одеського оперного театру, заслуженому працівнику культури України Надії Бабіч. 2 роки тому вона замислилась над створенням вистави, щоб за допомогою музики та хореографії передати той настрій, з яким живе сьогодні Україна. Для постановки був запрошений балетмейстер Сергій Кон.

Надія Бабіч, гендиректор Одеського театру опери і балету
Прем’єрна вистава відбулась минулого року. І ось сьогодні нагорода знайшла героя. Є така дуже почесна премія в Україні імені Шекери, і Сергій Кон удостоєний саме цієї премії.

Пропозиція поставити сучасний балет спонукала  київського хореографа-постановника,  соліста театру «Київ модерн балет» під керівництвом Раду Поклітару, лауреата міжнародних конкурсів Сергія Кона на створення оригінального лібретто. Це не перша його  робота в якості лібретиста. Ідеї для постановки хореограф  знаходив  в подіях реального життя. В балеті «Долі» він використовував танцювальну техніку різних стилів  і елементи пантоміми.

Сергій КОН, хореограф-постановник балету «Долі»
Тема важка, не зрозуміло було, як це відтворювати. Але я дуже радий, що це відбулося. Це не є заслуга однієї людини. Мені дуже приємно за Одеський оперний театр і для мене це було запрошення, від якого не відмовляються. Далеко не кожний театр в Україні може похвалитися тим, що в репертуарі йде сучасний балет, повноцінний балет, 2-актний балет.

Балет «Долі» у квітні цього року став переможцем у конкурсі на премію Анатолія Шекери. На визначну подію нагородження в Одеський національний академічний театр опери та балету приїхав заступник міністра культури України Рибачук.

Юрій РИБАЧУК, заступник міністра культури України
Проект, автором якого є генеральний директор театру Надія Бабіч. Проект, музику до якого музику написала одеський композитор Юлія Гомельська. Проект унікальний за жанром, це документальний балет. Надзвичайно приємно, що премія крокує країною, і сьогодні ми маємо щасливу нагоду вручити її Сергію Кону тут, в одеському театрі.  

Додамо, що авторству одеської композиторки Юлії Гомельської, яка написала музику до постановки «Долі», також належать багато симфонічних, камерних і вокальних творів, визнаних у всьому світі.

Комментарии закрыты