26 та 28 жовтня в Одеському театрі опери та балети при повних аншлагах відбулись прем’єрні покази балету Арама Хачатуряна «Маскарад». Це друге сучасне прочитання безсмертного шедевру Михайла Лермонтова. Використання новітніх технологій у сценографії та особливе хореографічне рішення посилюються яскравістю костюмів та багатством освітлювального різнобарв’я.

Одеський театр опери та балету, вшановуючи пам’ять митців, що створювали його велику історію, працює над новим прочитанням творів, що стали значною віхою його творчого життя. Так, було вирішено знову, через 36 років з моменту світової прем’єри в Одеській опері у 1982 році, звернутися до балету Арама Хачатуряна «Маскарад», але абсолютно новими методами та формами.

 Надія Бабіч, гендиректор оперного театру

 это новая сценография,отличная от той, что традиционно существует. Приобрели серьезное оборудование фирма Пирони. Купили европейского уровня черный кабинет, который используется в этой премьере.

 Мінімалізм та умовність у сценографії авторства  художника театру Ігоря Анісенка вплинули на хореографічне рішення вистави.  Балетмейстер– постановник , заслужений артист України Гаррі Севоян об’єднав класичну та сучасну хореографічну стилістику, щоб в повній мірі розкрити почуття, емоції, страхи героїв.

Герої драми Михайла Лермонтова живуть у світі, повному пліток та зради. Трагічний конфлікт між особистістю та суспільством яскраво виражений засобами балету та сучасними можливостями театру. Новітні мультімедійні технології, магічне дзеркало, нитяна завіса посилюють візуальне враження у глядача.

Постановочна група, весь колектив: артисти балету, оркестру, хору, солісти опери, художники –декоратори театральних майстерень, художньо-постановочна частина крок за кроком створили нову главу в історії  Одеського оперного театру – балет Хачатуряна «Маскарад».

Комментарии закрыты