Одеський театр опери та балети готує прем’єру – балет Арама Хачатуряна «Маскарад». Композитор написав музику до однойменної драми Лермонтова на прохання театру Вахтангова в 1941 році. Початок війни визначив долю вистави – вона зійшла зі сцени. Але музика Хачатуряна залишилась жити в симфонічній естраді у вигляді сюїти. Вже після смерті композитора, його учень Едгар Оганесян створив партитуру балету на основі музики Хачатуряна, включивши до неї також фрагменти з інших творів автора. 26 і 28 жовтня одеські шанувальники балету матимуть можливість доторкнутися до творіння однієї з видатних постатей у світовій музичній культурі 20 століття -Арама Хачатуряна.

В балетному класі  одеського театру опери та балету йдуть репетиції майбутньої постановки – балету Арама Хачатуряна «Маскарад».  До цього твору театр звертається вдруге. За часів радянського союзу 35 років тому провідними майстрами балетного мистецтва був поставлений чудовий спектакль., згадує виконавець головної партії Арбеніна, заслужений артист України, педагог-репетитор театру Юрій Карлін.

 Юрій Карлін,  педагог-репетитор

у Смирнова-Голованова великолепная режисура.біло поставлено по произведению настолько понятно, что людям, которіе не читали, біло все понятно. Біл ажіотаж на весь советский союз.великолепніе художники,сценография, костюмі.музика Хачатуряна, которій присутствовал на премьере. Помпа біла.

Нинішня постановка відрізняється новою хореографією, сценографією, режисерськими прийомами. Хореограф – постановник – завідувач балетної трупи театру  Гаррі Севоян.

Гаррі Севоян, хореограф-постановник балету «Маскарад»

8режисерски я сделал такое, что светское общество – стандартная классическая хореография: полонез, адажіо, мазурка. А то, что скрівается за внешним лоском – внутренние чувства решето в другой пластике.

Також у постановці використовуються новітні мультімедійні технології, дзеркальний екран, нитяна завіса. Все це спрямовано на посилення візуального враження у глядача.

 Гаррі Севоян, хореограф-постановник балету «Маскарад»

3.22-4.00 если в прошлом спектакле приходилось закрівать и разкрівать занавес, то в єтом нет необходимости. Нитяной занавес несет двойную функцію. Отделяет сцені друг от друга и на прострел видно все, что за ним происходит.у нас екран, кот за считанніе секунді может помянять бал на комнату.

Балетна трупа вивчає танцювальну частину в класі, але попереду достатньо відповідальний період об’єднати хореографію зі сценографією. Режисер сподівається , що нова постановка балету «Маскарад» надасть можливість глядачеві доторкнутися до творіння однієї з видатних постатей у світовій музичній культурі 20 століття -Арама Хачатуряна та бути свідками високого рівня виконавчої майстерності артистів. Прем’єра в театрі опери та балету запланована на 26 та 28 жовтня.

 

 

 

 

Комментарии закрыты