25 вересня Турецький військовий корабель зупинився на 16 причалі Одеського морвокзалу. У програмі дружнього візиту — обмін досвідом і взаємні тренування, які моряки виконуватимуть протягом всього перебування у місті. Проте основна навчальна частина проходитиме 27 вересня, коли Корабель Берегової охорони Туреччини разом українським катером морської охорони «Балаклава» вийдуть у море для практичного відпрацювання вправ. Зокрема, це висаджування моряків на борт та проведення огляду, перехресний обмін офіцерами, відбиття нападу маломірних швидкісних суден, а також такий елемент як передача вантажу на ходу у морі.
Садин Айїлдиз, Генеральний консул Туреччини в Одесі
Це стандартний, корабельний візит, який показує наші добрі стосунки між країнами. Щоб координувати дії в Чорному морі це дуже важливо, і обмін знаннями, обмін досвідом між країнами, між моряками це дає дуже велику користь в роботі в морі.
Олексій Чертков, нач. штабу Одеського загону морської охорони
Такі тренування дуже важливі, тому що ми отримуємо досвід у морських країни, які також десь бачать свої особливості під час виконання завдань, несення служби, в них дуже цікавий регіон, це не тільки Чорне море і у них є свої особливості щодо несення служби, це і протидія нелегальній міграції, дуже гостро стоїть проблема і виконання пошуково-рятувальних операцій, тощо
Цікаво відзначити, що до Одеси цей корабель зайшов уперше. Раніше, така практика була доволі поширена, але моряки базувалися у Криму. До початку окупації близько 15 людей щорічно проходили навчання та стажування у тренувальному центрі Берегової охорони Туреччини. З часом обмін відновився, і в цьому році вже пройшли стажування 9 моряків.
Денис Захарчук, заст. нач. штабу загону морської охорони
Навчалися їхнім процедурам роботи і порівнювали їх з нашими процедурами роботи.
Що саме, що це?
Це порядок опиту, порядок огляду, невійськових суден в морі. Різниця можливо в тому, що наші практики застралі бо вони йшли з Радянського Союзу, але на даний час, вже пройшов час і ми до них прийшли.
Загалом, принципової різниці між роботою Української Берегової охорони та Турецької немає, підсумував Денис Захарчук. Додамо, що в Одеському порту корабель пробуде до 27 вересня.