Ще одна незвичайна визначна пам’ятка відкрилась в Одесі 11 липня. Відомий одеський скульптор Михайло Рева придумав Двері, через які Сонце буде входити в Одесу. Двері встановлені ​​на пляжі Ланжерон біля нового готелю М1 Club Hotel за пляжним комплексом NEMO. Вони являють собою бронзову копію старих одеських дверей, які в XIX столітті прикрашали собою парадний вхід в одеський будинок. На святі відкриття були присутні багато відомих одеситів. Відкрили арт-об’єкт Одеський міський голова Геннадій Труханов, автор проекту Михайло Рева та славетний одесит Михайло Жванецький.

…У цей дивовижний день навіть одеське море було чудового кольору — кольору одеських Дверей в Будинок Сонця, щось середнє між бірюзою і бронзою. Бронзові двері з написом Domus Solis («Будинок Сонця») прикрасили один з пірсів Ланжерона. Через них на світанку можна буде бачити промені нашої яскравої зірки… На одеському пляжі 11 липня зібралися відомі одесити та гості міста, щоб відкрити новий арт-об’єкт, скульптуру знаменитого одеського архітектора Михайла Реви «Двері в Будинок Сонця». Серед гостей свята були Одеський міський голова Геннадій Труханов та славетний одесит Михайло Жванецький. Останній констатував: Одеса надихає, як завжди.

Михайло ЖВАНЕЦЬКИЙ, письменник, президент ВКО
Я когда спрыгиваю с чего-нибудь, я думаю: это же ты сказал, что человек стареет снизу. Теперь ты это можешь уже и показать. Я очень счастлив, я кайфую, я с Одессой вообще никогда не расстаюсь. Если я там, я Одессой приторговываю и зарабатываю Одессой. Если я здесь, я готовлю то, что я там буду делать для того, чтоб заработать, чтобы быть здесь. 

«Двері в Будинок Сонця» — вже шоста робота автора, що прикрасила наше місто. Попередні роботи Михайла Реви — фонтан «Джерело», присвячений 200-річчю Одеси, встановлений біля Воронцовського палацу, «Ангел милосердя» над входом до Центру реабілітації дітей-інвалідів на Пушкінській, «Дванадцятий стілець», «Дерево любові» і композиція «Одеський час» в Міському саду — вже стали пам’ятками Одеси. І ось нова робота, яка, можна не сумніватися, стане не менш знаменитою.

Михайло РЕВА, автор проекту, заслужений художник України
Самое главное, что первые мысли, которые были внутри меня, они совпали. Она здесь нашла свое место. Она изменила кусок этой набережной, она, я думаю, проживет большую-большую жизнь. Пиктограммы, которые на ней изображены, это моя работа, которую я делал в 2001 году. Она называется «Алтарь детских снов». Вот эти 12 пиктограмм — это сны детей. 

Гості через курячого бога, вставленого в запрошення, змогли спостерігати за сонцем крізь відчинені для нього двері. Або ці двері були відчинені для них — до Сонця?

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Я почувствовал, что в Одессе еще одной достопримечательностью стало больше. Я думаю, что это будет одно из любимых мест для фотографирования и у гостей нашего города, и у одесситов. И, конечно, все это делаем, советуясь, презентуя одесситам. И никогда у одесситов не вызывало никаких противодействий по установке или по продвижению этих работ. В Одессе главное делать все красиво, корректно, с любовью к нашему городу. Не вероломно, Одесса не любит резких шагов. Вот так корректно, любя свой город, мы делаем его красивее. 

Як зауважив міський голова, попереду в Одеси і у Михайла Реви ландшафтний арт-парк на узбережжі, де себе проявлять молоді художники з різних країн. Але це плани на майбутнє. А вже в наступному році до Дня народження нашого міста Одеська міська рада, грецькі меценати та Рева готують відкриття парку з Музеєм грецького мистецтва. «Salve» — написано у Дверях в будинок Сонця. «Salve» в перекладі з латині означає «Вітаю». Вітаю, Одесо!

Комментарии закрыты