В «Будинку з ангелом» маленькі актори Театральної студії Гоголя показали виставу  «Дюймовочка и метелик» за п’єсою одеського драматурга Ганни Яблонської. Це переклад казки Андерсена на сучасний лад, зроблений весело, легко, з гумором талановитою одеситкою, життя якої трагічно обірвалося. Драматург і поетеса Ганна Яблонська за життя підкорила театри близького і далекого зарубіжжя, хоча на батьківщині була незатребуваною. І тільки зараз ми поступово відкриваємо для себе її творчість .

З творчістю дитячої Театральної студії Гоголя добре знайомі пацієнти реабілітаційного  центру «Будинку з ангелом» та їхні батьки. Минулого тижня була показана вистава «Буратіно». І ось зараз дитячий театр представляє «Дюймовочку і метелик» за п’єсою одеського драматурга Ганни Яблонської, чиє життя трагічно обірвалося 7 років тому під час теракту в Домодєдово. Режисер і художній керівник студії Олександр Поточний зізнається, що досить випадково був обраний саме цей твір відомого в нашому місті і далеко за його межами автора.

Олександр Поточний, керівник Театральної студії Гоголя

 когда дети захотели Дюймовочку., я взял из Интернета 10 пьес. Выбрали по тексту, какой текст лучше звучит, диалоги, где больше жизни.

Дюймовочка від Ганни Яблонської більш одеська, більш весела, легка, відзначає режисер.

Олександр Поточний, керівник Театральної студії Гоголя

 у нас такой маленький модерн.. у нас перекликаются времена.очень много современного. Єто мі.

На прем’єрі вистави була присутня мати драматурга Віра Андріївна, яка розповіла, що Ганна написала цю казку, на прохання театру Наталі Князєвої, з яким тісно співпрацювала.

Віра Андріївна, мати Ганни Яблонської

Сказки она писала и в школе, потому что был сильный драм кружок. Это скорей клуб. Это была очень серьезная база. Все дети писали и ставили пьесы.были востребованы.

У виставі Дюймовочка и мотылек зайняті шестеро дітей молодшої, але дуже перспективної групи студії Гоголя, яка має назву «Чайка». Восьми-дев’ятирічні актори виконують одразу по декілька ролей.

Лада, учасниця Театральної студії Гоголя

 я играю жабу, ласточку еще Дюймовочка и мотілек єта назівается. Здесь есть мотілек. Здесь все красочное. Здесь нет рібок. Мотілек спасает Дюймовочку. Там крот Унас крот

Серафим – втілення всіх негативних персонажів казки. Він грає чарівника, жабеня Брі-кі-кекса, жука, який викрадає Дюймовочку та крота.  Причому кріт — це найулюбленіший персонаж маленького актора.

Серафим, учасник Театральної студії Гоголя

во-первых полковник в отставке, шутки. Постоянно забывает. Много всего

Арт-терапія існує в «Будинку з ангелом» близько 20 років. Його вихованці і самі беруть участь в постановках, і дивляться вистави, з якими до них приїжджають актори різних театрів Одеси.

Фауст Міндлін, керівник Театру Будинку з ангелом

 мы предоставляем сцену для исполнения этого не назову спетакля, события. Это подарок, праздник для всех детей.очень уместное прочтение драматургии Яблонской в нашем доме для наших детей

В реабілітаційному центрі впевнені: саме акторська діяльність знімає всі можливі блоки. А тому мистецтво у лікуванні особливих дітей повинно стояти на одній сходинці разом з масажем та прийомами психологів. В планах театру «Будинку з ангелом» також звернутися до драматургії Ганни Яблонської.

 

 

 

Комментарии закрыты