В музеї сучасного мистецтва Одеси відкрився проект молодих ізраїльських художниць Дани Вейнгарт і Даніель Розенкранц The Branching of The Fig. Дівчата звертаються до типових прикладів репрезентації жіночності в містах, які близькі їм біографічно, — в Тель-Авіві і Одесі. Експозиція складається з двох частин: фотографії, зроблені на Староконому базарі і на торговій вулиці Тель-Авіву. На вернісажі побувала наша знімальна група.

Художниці з Тель-Авіву Дана Вейнгарт і Даніель Розенкранц декілька років працюють в творчому тандемі. Один зі своїх нових проектів вони презентували в музеї сучасного мистецтва Одеси.

Олександра Трянова, куратор проекта

связь культурная между Одессой и Израилем для нашего музея является пр иоритеной. Я давно мечтала. Именно этото дуэт, поскольку они связаны с Одессой биографически.представился наиболее интересным

Даніель родом з Одеси, але вже давно живе в Тель-Авіве, де і познайомилась з Даною. Попередні спільні проекти дуету – це фото, відео, перформанси. Нова робота- це пошук само ідентифікації за допомогою буквальної зміни образів, щоб виявити соціальні очікування і гендерні стереотипи характерні для України і Ізраїлю.

  Олександра Трянова, куратор проекта

Проект исследует роль и зону комфорта женщин в урбанистическом пространстве. Анализирует те образі. Которіе надеваются в социуме. Где грань между тем, что навязівает общество.

На фотографіях, представлених у виставковій залі музею — дві дівчини, які завжди тримаються за руки. На головній торговій вулиці Тель-Авіву вони приміряють різні наряди і демонструють ті образи, що нав’язує суспільство. Вони з’являються перед глядачем ніби то у вітрині магазину. Продовження  проекту – в Одесі на Староконному базарі, в реаліях духу вільної торгівлі.

  Дана Вейнгарт, художниця ( Тель-Авів)

  It is very Fine.. было волшебно работать над проектом, на староконном, и иметь первую выставку.

  Даніель Розенкранц, художниця ( Тель-Авів)

  англ, мі решили рабо тать в дуете. В Тель-Авиве торговая улица известная своїй активной торговлей. Наш інтерес к моде и мі заходили в магазині спрашивали разрешения и примеряли то. Что там предлагают людям надеть

На світлинах зроблених фотографом Шаі Даніелі, іронічний, часом гротескний підхід   підкреслює позицію нового покоління як спостерігача, але не як жертви механізмів дії стереотипів.

  Олег Дімов, фотохудожник (Одеса)

  по первому впечаптлению дання выставка мне очень нравится. Отмечу кураторський проект. Меня радует то, что в Одессе происходят качественные события есть смисл ходить и получаитть удовольствие

Творчий тандем молодих ізраїльських художниць планує розширити цей проект, залучити до пошуків самоідентифікації і на інші регіони Європи.

 

 

Комментарии закрыты