23 листопада у виставковій залі музею сучасного мистецтва Одеси відбувся незвичайний перфоманс у формі засідання комітету. В такому жанрі дует саундартистів з Києва Олексій Шмурак і Олег Шпудейко представили свій мультимедійний проєкт «Мир через культуру», створений спеціально для Музею сучасного мистецтва Одеси.

 Семен Кантор, директор музею

В цілісну експозицію музею в трьох різних залах вбудовані частини інших аудіовізуальних експозицій, які  чудовим образом відтіняють існуючу.  Інтервенція «Мир через культуру» — це рефлексія на складну історію будівлі, музейної колекції та одеського андеграундного мистецтва радянських та пострадянських часів

 Семен Кантор, директор музею

Усі три об’єкти увійшли до колекції музею. Вперше фонд музею поповнився роботами не-одеських авторів. Олексій Шмурак і Олег Шпудейко – київські композитори, які займаються різними видами музичної артдіяльності, співпрацюють з музейними просторами України.

 Олексій Шмурак, саундартист (Київ)

Олег Шпудейко, саундартист (Київ)

Один з  об’єктів, які створили для музея київські саундартисти – це аудіовистава, що апелює до комітету захисту миру.

Олексій Шмурак, саундартист (Київ)

Разом із художниками у перфомансі взяли участь одеські актори Роман Гусєв і Юлія Яблецька.

Юлія Яблецька, актриса театру ляльок

В аудіо виставі «Засідання комітету» брали участь також і присутні в залі, голосуючи за ті, чи інші постанови комітету. Взагалі , в проєкті «Мир через культуру» реальні факти та кумедні міфи з минулого зустрічаються із злободенними темами сьогодення. До речі, як і в зібранні музею, де реальні факти, абсурд, іронія, особисті рахунки і політичні позиції переплетені щільно до запеклості.

 

 

Комментарии закрыты