У виставковій залі  Музею сучасного мистецтва Одеси відкрилась виставка до 80-річчя Володимира Стрельнікова «Камень, который отвергли строители». Один із засновників і активний учасник нонконформістського руху в Одесі, Володимир Стрельніков з 1979 року живе і працює в Мюнхені. Художник емігрував під тиском радянських спецслужб, які переслідували його, також і за організацію легендарних «квартирних» виставок.  До експозиції увійшли роботи з фондів музею і картини з приватних колекцій.

Володимир Стрельніков, художник

Іншою знаковою датою 2019 року, безпоспредньо пов’язаною із творчістю Володимира Стрельнікова, є 40-річчя з дня оприлюднення першого каталогу «Сучасне мистецтво України», виданого в Мюнхені.

 Семен Кантор, директор музею

Сьогодні оригінали видання є бібліографічною рідкістю. Один із екземплярів зберігається у фонді МСМО і  також представлений в експозиції.

Віктор Маринюк, художник

Сергій Савченко, художник

Експозиція побудована блоками, які відповідають різним періодам творчості художника від 60-тих років до сьогодення.

Любов Заєва, заст. директора музею

Спеціально до виставки одеський художник Володимир Наумець, який живе нині в Кельні, прислав есе. Воно настільки точно відобразило особистість і творчість Володимира Стрельнікова, що його заголовок став назвою виставки, а численні цитати розміщені на стінах експозиції. Крім того в рамках виставки, яка діятиме до 19 січня наступного року, запланована широка освітня програма.

 

 

Комментарии закрыты