27 серпня в Одеській центральній міській бібліотеці імені Івана Франка відбулися читання з нагоди 163-ї річниці від дня народження великого українського письменника, чиє ім’я власне і носить бібліотека. Усі поцінОвувачі творчості Івана Яковича мали змогу ознайомитися з біографією митця, висловлюваннями відомих людей про нього, почути пісні на вірші поета та продекламувати свої улюблені твори автора. Насолоджувалась митецькою спадщиною Великого КаменярА і наша знімальна група. Подробиці — у сюжеті.

Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856 року. Видатний письменник, майстер різноманітних літературних жанрів, людина високої культури, — він прагнув весь свій талант і знання віддати народу, присвятити боротьбі за його звільнення від соціального і національного гніту.

«Він не гнувся під праці вагою,

 І ніколи її не цурався.

 Як лицар, серед лютого бою,

 На бій-полю поляг головою,

 Але духом в безсмертя піднявся.»

 27 серпня в Одеській центральній міській бібліотеці імені Івана Франка відбулися читання до 163-ї річниці від дня народження письменника. З цієї нагоди також була презентована фотокнига, де вміщені більшість відомих пам’яток Івана Яковича. Праця над нею досі триває, адже творчу спадщину Великого Каменяра цінують та вшановують не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

Тетяна Поперечна, завідувачка читальної зали ЦМБ ім. І. Франка

 

Це фотоальбом присвячений пам’яті Івана Франка, де ми вмістили всі його пам’ятки, всі меморіальні дошки в Україні та за кордоном , вмістили всі географічні об’єкти, також астрономічний об’єкт — астероїд, який був названий на честь Івана Франка.

 Одеська центральна міська бібліотека носить ім’я письменника ще з 1926 року. З нагоди річниці митця художниця Анастасія Перетяткевич створила декоративне панно для читальної зали, де висловила особисті враження після прочитання знаменитого вірша Івана Франка — «Човен».

 

Анастасія Перетяткевич, художниця

 

Стихотворение Ивана Франка «Човен» — оно для меня очень философское и то, что описывает и мои события в жизни, и в жизни каждого человека. Оно меня затронуло и я хотела изобразить те переживания, которые он хотел до нас донести, они как раз и изображены в моей работе.

Кожен вірш Івана Франка – це своєрідна сповідь, завжди відверта та лірична. Поетичний голос митця досить різний: від любовних спогадів до радикальних закликів встановлення справедливості, від оспівування краси української природи до болісних переживань за майбутнє нашого народу.

 Сергій Дмитрієв, голова Одеської обласної організації НСПУ

 

Розумієте, маючи такого генія як Іван Якович Франко, українці почувають себе впевненішими. Тому що Іван Якович Франко представлений не лише в українській чи тільки в слов’янській культурі, він представлений у цілому в світовій культурі. Будь-які конференції, які проходять на тлі творчості Івана Яковича Франка вони підіймають надзвичайно глобальні питання — місце українського народу у світовій культурі, місце України серед європейських народів.

 Юлій Пінчук, читець

 

Це дуже визначна людина, ну дуже визначна. Якщо просто знати пласти цієї творчості і що в ньому закладено, в самому Івану Франку — це передати важко словами, треба просто брати читати і надихатися цим.

«У кождого в руках тяжкий залізний молот,

І голос сильний нам згори, як грім, гримить:

«Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод

Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод.

Бо вам призначено скалу сесю розбить«.

 

Комментарии закрыты