Олег СПІЦИН, кореспондент
Чернецтво – це, напевно, одно із значимих та найяскравіших явищ християнської Церкви. Ченцями або монахами називають тих людей, котрі залишили звичайний образ життя та принесли самі себе у жертву Богові, пройшовши тернистий шлях євангельського вдосконалення, через постійну молитву до Творця та гарячі сльози чистосердечного каяття у гріхах. Саме таким був життєвий шлях преподобного Гавриїла Афонського, засновника одеського Свято–Іллінського чоловічого монастиря, де нині спочивають його чесні мощі, і молитовну пам’ять якого одесити звершували 22-ого липня.

На 25-річницю молитовного уславлення преподобного Гавриїла Афонського до Одеси приїхали гості із-за кордону. Єпископи з Чехії, Польщі та інших країн, а також, українські архієреї зібралися разом під склепінням одеського Свято–Іллінського чоловічого монастиря на Божественну літургію, яку очолив святитель Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел.

Юний Георгій, так звали преподобного Гавриїла Афонського до чернечого постригу, ще з раннього дитинства мав палку жагу до вивчення Слова Божого, та у свідомому віці вирішив повністю посвятити себе служінню Богові. Чернецька доля юного Георгія розпочалась у Феофанівській пустині, нині Свято-Пантелиїмонівському монастирі на Київщині, де святий ніс різноманітні послухи. До тих пір, поки Сама Пресвята Богородиця не призвала його на Святу гору Афон, де послушник Георгій прийняв таїнство чернецтва з іменем Архангела Гавриїла.

Архімандрит Андрій (Озіашвілі), благочинний Свято–Іллінського чоловічого монастиря
Он показал великий пример, пример послушания, пример смирения ко Господу и открыл свое сердце.

Згодом Ігуменя святої Афонської гори Пречиста Богоматір благословила святому продовжити свій монашеський подвиг на благодатній Одеській землі та заснувати новий маяк православної віри Свято–Іллінський чоловічий монастир. Преподобний привіз в Одесу з Афону чудотворну ікону Богородиці «Млекопитательница», мощі святого апостола Андрія Первозванного та частинку древа Животворящого Хреста Господнього.

Олександр ЧІЛЕЙ, історик-краєзнавець
Мы сегодня отмечаем 25 лет со дня канонизации святого. Ведь он помогает не только жителям одной Одессы, но и всей Одесской области, любой житель может обратиться к нему, помолиться и получить благословение, исцеление. Исцеление от самого Господа, потому что он великий молитвенник.

Схимонахиня Міхея
Мужчина один приходил, а я все время за стойкой тут стояла. Он говорит: «Матушка, посмотрите, я уже без костылей — приложился к Гавриилу Афонскому, и все, костыли уже в стороне». Представляете? Чудо сразу произошло.

Святкове богослужіння завершилось урочистим хресним ходом з мощами преподобного Гавриїла Афонського, які спочивають в Іллінському монастирі, після чого до вірян звернувся правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел.

АГАФАНГЕЛ, митрополит Одеський і Ізмаїльський
И народ Божий, виноград Христов, пришел сюда для того, чтобы молиться здесь в день юбилея преподобного, принести ему поклонение и благодарность за все его молитвы, за то, что он дает каждому из нас необходимое для нашей жизни и земной, и для спасения нашей души, для умножения веры и благочестия.

Комментарии закрыты